Spor Yazarı Salih Deniz'le, ofisinde ziyaret etiğimiz Büyükşehir Belediye Vanspor Kulüp Başkanı işadamı Servet Yenitürk, çok önemli açıklamalarda bulundu.

 

Geçtiğimiz sezon devre arası takımın başına geçen B.B.Vanspor Kulüp Başkanı işadamı Servet Yenitürk, önümüzdeki sezon, takımı bir üst lige çıkarmanın çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

 

Şampiyonluk hedefi olan kırmızı siyahlı ekip, iç ve dış transferde belirlediği futbolcuları bir bir kadrosuna dahil ederken, 30'a yakın üst düzey futbolcuyla da görüşmeler yaptığı belirtildi.

 Büyükşehir Belediye Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk yaptığı açıklamada; "Şampiyonluk hedefiyle yola çıkacağız. Teknik direktörümüz Feyyaz Uçar'la yola devam edeceğiz. Feyyaz hoca bir iki yardımcısıyla yani kendi ekibiyle çalışacak. Şimdiden transferlerimizi yapmaya başladık. İç ve dış transferde dikkatli, adımlar atmaya çalışıyoruz. Listemizdeki tüm futbolcuların  hepsi de Van'a gelmek istiyor. Biz hocamızla birlikte ince eleyip sık dokuyoruz. Bize faydalı olabilecek transferleri yapmaya çalışıyoruz" dedi

         
Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, 30 Haziran'da yapılacak kongre ve yeni yönetim için yaptığı açıklamada, "Haziran  sonu kongremizi yapacağız. Hedefimiz, takıma maddi manevi katkı sağlayabilecek güçlü bir yönetim oluşturmaktır. Kulübü yönetebilecek, sürekli takımın yanında olabilecek, deplasmanlara gidebilecek, transferlerle ilgilenebilecek ve en önemlisi maddi ve manevi destek sağlayabilecek bir ekip oluşturmamız lazım.

 Bu sayede bizimde yükümüz hafifler ve daha faydalı oluruz. Şimdi her şeyle biz ilgileniyoruz. Gerçekten yükümüz çok ağır. Yeni yönetimi oluşturmak için, Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu, Genel Sekreterimiz Mustafa Yalçın ve iş adamlarıyla görüşüyoruz. Sayın Valimiz bize her konuda çok iyi destekler veriyor. Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu inanın hepimizden daha çok B.B.Vanspor'un bir üst lige çıkmasını arzu ediyor.

Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Belediye Vanspor'un kapısı takıma destek verecek  herkese açıktır. Bu il bizim, bu takım bizim, gelin birlikte başaralım. Birlikte bu güzelliği ilimize insanımıza yaşatalım" diyen Yenitürk, "İnşallah güzel ve güçlü bir yönetim oluşturacağız" diyerek oldukça umutlu açıklamalarda bulundu.

          
İç ve dış transfer çalışmalarına da değinen Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, "Çok güzel transfer çalışmalarımız var. Bunların bir kısmıyla görüştük imzalar atıldı. Bir kısmıyla da görüşmelerimiz devam ediyor. Hedefimiz inşallah takımımızı bu sezon bir üst lige çıkarmaktır. İnşallah herkes takıma destek olur katkı sunar bu güzelliği birlikte yaşarız. Feyyaz hocamızla birlikte titiz bir şekilde transferlerimizi gerçekleştiriyoruz. Şu ana kadar dış transferde kesin anlaştığımız 4 transferlerimiz var.

 Bu isimler:  

Bilal Özhan, Ankara Demirspor'dan alındı.

Galatasaray alt yapısı olan Özhan, geçen sezon ilk on birde yaklaşık 35 maça çıktı.

 Salih Şenbaş, Pazarspor'dan alındı. Şenbaş, 32 yaşında kaleci. Toplamda geçen sezon 32 maç oynamış.

Burçak Özakanca, Düzcespor'dan alındı. Stoper oynayan Özakanca, 92 doğumlu, 36 maçta ilk 11'de oynadı ve geçen sezonun en iyi 11'ine seçilmişti.

 Son olarak forvet Tunç Murat Behran, Niğdespor'dan transfer ettik diyen B.B.Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, İç transferde ise, Mutlu, Cemal Doğu, Tahir Kurtuluş ve Emre Toptan'la yola devam kararı aldıklarını ifade etti.