Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi KVC girişinde yoğun kar yağışına dayanamayan cam tavan vatandaşların üzerine düştü. Cam ve kar parçalarının altında kalan 9 vatandaşa ekipler hemen müdahalede bulunurken, 2 vatandaşın durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yaralanan 7 vatandaşın ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattığı bilgisine ulaşıldı.

 Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, Şu anda toplamda 7 hafif vatandaşımız yaralandı, 2 vatandaşımız ise orta derecede yaralandı. Bu 2 vatandaşımızı servise yatırdık. Ağır durumları yok, ancak takip etmemiz gerekir. Diğer 7 vatandaşımız da hafif yaralı ve taburcu edilebilir durumdadır. Şu anda ciddi, ağır yaralımız yok. Herhangi bir paniğe, acil afet durumuna gerek yok. Emniyette gerekli tedbiri aldı.

İkinci bir olayın böylelikle önüne geçildi. Dünden bu yana aşırı bir kar yağışı var. Olası çökme olabilecek yerlerde de hemen önlemlerimizi aldık. Şu an oralar güvenlik çemberine alındı.

Hem sağlık hizmetlerinin devam etmesi hem de bu tür olayların önüne geçmek için tüm tedbirlerimiz aldık. Şu anda endişe edilecek bir durum yok. Olay tespiti ve rapor kısmına geçildi. Hem emniyet hem de hastanemizin ilgili birimimiz ne kadar hasar oluştu, bunun altında yatan teknik bir sıkıntı var mı bunu araştırıyoruz” dedi.