Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil bölümü önünde bulunan Elektrik trafosunda yangın çıktı.

Bilinmeyen bir nedenden kaynaklandığı belirtilen Elektrik Trafosunda çıkan yangın, korkulu anar yaşattı. Acil ve Kadın doğum servislerinin elektrikleri güvence açısında kesildiği bildirildi. Elektriklerin kesilmesinden ötürü bazı hastalar başka birimlere sevk edildi. Geri kalan bölümlerde ise herhangi bir sorunun olmadığı ifade edildi. 

 

Valilik tarafından yapılan açıklamada;

"Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde yer alan trafo ünitesinde, 5 Temmuz 2018 Perşembe günü 19.45 sularında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıkmıştır.

İtfaiye ekibi tarafından kısa sürede kontrol altına alınıp söndürülen yangın sebebiyle, hastane acil servis ve ek binasında elektrik kesintisi meydana gelmiştir. Bu süreçte yenidoğan ve çocuk yoğun bakım ünitelerindeki toplam 14 hasta, 112 ekiplerince Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi ve Lokman Hekim Hastanesine nakledilmiştir. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında; kadın, doğum ve çocuk servislerinde yatan hastaların tedavilerine ise aynı hastanede devam edilmektedir.

Yangın nedeniyle hasar görerek arızalanan trafoya, VEDAŞ ekiplerince gerekli müdahale yapılmakta olup arızanın kısa süre içerisinde giderilmesi beklenmektedir." denildi. 

 

Etiketler: hastane   van   bölgehastasnesi