Van’ın öz evladı, Van’ın yetiştirmiş olduğu saygın kişilerden biri olan Osman Nuri Gülaçar’a, her tarafta çığ gibi destek gelmeye başladı.


Ramazan ayı münasebetiyle, aşiret liderleri tarafından Milletvekili adayı Gülaçar’ın onuruna iftar yemeği verildi.


Mahmepiran aşiretinin önde gelen ismi Çetin Can tarafından verilen İftar yemeğine aşiret liderleri ve çok sayıda aile büyükleri katıldı. Osman Nuri Gülaçar’ın Van için isabetli bir tercih olduğunu söyleyen, Can, “AK Parti Van’da doğru ve isabetli bir karar verdi. Sayın Gülaçar, hem sevilen hem de saygı duyulan bir büyüğümüzdür. AK Parti’yi toparlama konusundan etkin bir rol alacağına inanıyoruz. Ben ve aşiretim olarak Sayın Gülaçar’a her türlü desteği sunmaya hazırız. Bizleri kırmadılar, davetimize icabet ettiler. Kendilerine ve heyetine teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki, Gülaçar Meclise gittiği zaman Van ve Vanlılara çok faydası olacaktır” diyen Can, AK Parti’nin başarılı olması için her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını dile getirdi.


AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar ise yaptığı açıklamada, Mahmepiran aşiret lideri Çetin Can’a, bu nazik davetinden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, “Ayrıştırıcı değil birleştiği olacağız. Ötekileştiren değil kucaklayan olacağız. Van halkı olarak bir birimizi seveceğiz ve kucaklayacağız. Rabbim bizleri, bize güvenen dostlarımıza karşı mahcup etmesin. Davette icabet etmek sevaptır. Bizde bu gün bize evinin kapısını açan Çetin Can kardeşimize teşekkür ediyoruz. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz hep devam eder” diyen Gülaçar,, bu önemli yolda kendilerini yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. Program daha sonra çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.