Teknik Patron Uçar, spor ve sporcunun toplumdaki konumu üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Uçar, Sporun önemine değinerek; “Öncelikle Özel Van Bil Koleji ve  Bil Koleji Okul Müdürü A.Menav Hemedoğlu ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Asklında bende beden eğitim hocasıyım. Ama ne bu görevi yürütmek nasip olmadı. Sadece kısa bir dönemliğine beden öğretmenliğini yapma şansım oldu. Ben hiçbir zaman eğitimden geri kalmadım. Hep severek ve gönülden çalıştım. Toplumdaki kariyerim devam ettiği sürece, eğitimimi ve kariyerimi ikisini bir arada yürütmeye çalışacağım.

Değerli öğrenciler, size tavsiyem hiçbir zaman eğitiminizi aksatmayın. Sizler bizim için önemlisiniz. İyi bir eğitim almayan bir öğrenci asla iyi bir yere gelemez. Zaman zaman sizlerle bir araya gelmeyi düşünüyorum. Spor yapan insan eğitimde de daha başarılı olur. Spor yapan insan spor yapmayan insanlara göre daha zinde kalabiliyor ve daha dinamik olabiliyor. Bu anlamda size tavsiyem, hem eğitiminizi en iyi şekilde yapın hem de mutlaka sporla uğraşın" diyen Uçar öğrencilerle sohbet etmenin mutluluğunu dile getirerek; "Doğunun incisi Van’ı seviyoruz. Tabii ki Van’la ile ilgili çalışmalarımız var. Daha önce Beşiktaş’ımızla biz buraya kampa geldik. Hayatımda ilk defa gördüğümü ve bir daha da göreceğimi sanmadığım bir keyif  yaşadık burada haz aldık. Biz takım arkadaşları olarak, Havaalanı’ndan şehrin merkezine kadar yolun her iki tarafından da Vanlı hemşerilerimiz, Vanlı gençlerimiz bize hoş geldin ve bayrak sallayarak gönüllerimizi feth ettiler.

Buna karşı ayrı bir sevgimiz oldu.  Her zaman Van şehrimiz bizim için ayrı bir yere sahiptir” dedi. Benimle birlikte, Kara Kobralar Dernek başkanı  Ercan Dülger ve Takım Kaptanımız Erman Tacir'ii buraya davet eden Bil Koleji Okul Müdürü Sayın A. Menav Hemedoğlu’na çok teşekkür ederiz” dedi. Özel Van Bİl Koleji Müdürü, A. Menav Hemdeoğlu, kendilerini kırmayıp, öğrencilerle bir araya gelen ve öğrencilere anlamlı mesajlar veren Feyaz Uçar ve heyetine çok teşekkür ettiğini söyledi.

 Program soru ve cevap ile sona erdi.

Haber Yorum: Sefa Bildik/Van Havadis haber merkezi