Van AK Parti İpekyolu İlçe Başkan Adaylığını açıklayan Murat Ergin Van Havadis Gazetesi ve Anadolu Basın Birliğini ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

Ergin yaptığı açıklamada; "AK Parti İpekyolu İlçe Teşkilatı 2013’te kurulduğu gün Kurucu Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İlçe Başkan yardımcılığı görevi alarak İpekyolu ilçesinde bugüne kadar girdiğimiz bütün seçimlerde program sorumluluğu, SKM başkan yardımcılığı, Miting Tertip Komite Başkanlığı, Sandık Kurul Eğitmenliği ve bina sorumluluğu gibi her alanda İpekyolu ilçemizin başarısına büyük katkıda bulunmak için şahsıma verilen her görevi layıkıyla yerine getirerek partimin her zaman hizmetinde oldum ve olmaya da devam ediyorum.

İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı 2009-2011 yılları arasında Ak Parti Van İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı yaptım. Genel Merkezimizin birçok teşkilatçılık eğitimine katıldım.

 İpekyolu Kurucu İlçe Başkan Adayı Büyükşehir yasası ile Merkez ilçemiz iki büyük ilçeye ayrılan ve en büyük ilçe olan İpekyolu kurucu ilçe başkanlığına aday oldum.

  İpekyolu Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı Ağustos 2013 Yılında Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Sn. Yavuz Kuşan beyefendi ile birlikte Tanıtım ve Medyadan sorumlu kurucu ilçe başkan yardımcısı görevini yürüttüm.

 İpekyolu Skm Program Sorumlusu 2014 Yerel seçimlerinde İpekyolu İlçe Başkanlığımızın SKM program sorumluluğu görevini yaptım.

 İpekyolu İlçe Başkanı Adayı Haziran 2014 tarihinde yerel seçimler sonrasında Genel Merkezimiz tarafından yönetimlerde yapılan değişiklikler ile birlikte İpekyolu İlçe Başkanlığına aday oldum.

 İpekyolu İlçe Başkan Yardımcısı Temmuz 2014 tarihinde İpekyolu İlçe Başkanlığına atanan Sn. Rasim Aslan beyefendi ile birlikte Tanıtım ve Medyadan sorumlu ilçe başkan yardımcısı görevini yürüttüm.

 İpekyolu Skm Program Sorumlusu Cumhurbaşkanı seçimlerinde İpekyolu İlçe SKM program sorumlusu olarak görev aldım.

  Recep Tayyip Erdoğan'ın Temsilcisi 10 AĞUSTOS 2014 Cumhurbaşkanı seçimlerinde İpekyolu 2. Bölge Yüksek Seçim Kurulunda Kurucu Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın temsilcisi olarak görev aldım.

İpekyolu Teşkilat Başkan Yardımcısı 15 KASIM 2014 tarihinde yapılan İpekyolu 1. Kongremizden sonra oluşan yönetim kurulu içerisinde yer alarak Teşkilattan Sorumlu ilçe başkan yardımcımızın yardımcısı görevini yürüttüm.

İpekyolu Tanıtım ve Medya Başkanı 01 EYLÜL 2015 tarihinde İpekyolu Tanıtım ve Medyadan sorumlu ilçe başkan yardımcısı görevini yürüttüm.

İpekyolu Skm Başkan Yardımcısı 1 KASIM Genel seçimlerinde İpekyolu ilçemizin Seçim Koordinasyon Merkezi Başkan yardımcısı görevini yürüttüm.

  16 NİSAN 2017  Referandum seçimlerinde İlçe dış ilişkiler başkanı olarak sahada SKM dahilinde sandık kurul üyeleri eğitim programlarında aktif görevleri yerine getirdim"dedi.

Murat Ergin Kimdir?

1980 Van doğumlu olan Murat ERGİN, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler mezunudur. Ticari olarak bünyesinde temizlik, turizm, eğitim danışmanlık, ajans ve inşaat hizmetlerini barındıran VAN KONAK A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını devam ettirmektedir. 2007 yılında aktif olarak Ak Parti Van Gençlik Kollarında başlayan siyasi yaşamında İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığının yanı sıra İpekyolu İlçesi Ana Kademe Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Halen İpekyolu Ana Kademe İlçe Başkan Yardımcılığı görevini aktif olarak devam ettiren Murat Ergin evli ve 3 çocuk babasıdır.

İpekyolu İlçe Başkanlığına Neden Adayım ?

Ergin, niçin adayını olduğunu şu sözlerle özetledi; "2013 yılında Büyükşehir olan Van ilimize kazandırılan İpekyolu ilçemizde Ak Parti İlçe Teşkilatımızın Kurulmasında aktif görev  almam,  2013 yılından bugüne Ak Parti İpekyolu İlçe Teşkilatımızda aktif olarak başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmam, İpekyolu ilçe sınırlarımız içinde yer alan tüm mahallelerde aktif olarak saha çalışması yapmış olmam,  İpekyolu ilçe sınırlarımız içinde yer alan tüm mahalle muhtarlarımızla yakın ve samimi diyalog geliştirip her birinden saha çalışmalarında ciddi destek alabilmem,  Son 10 yıldır aktif Teşkilatçılık tecrübesine sahip olmam ve sahip olduğum birikim ve çevreyle güçlü bir teşkilat kurabileceğime duyduğum yüksek inanç,  İpekyolu ilçemiz özelinde sokak ve mahalle bazlı seçmen tercihlerini bilmem ve bu kapsamda partimizi 2019 seçimlerinde Başarıya Taşıyacak Proje ve stratejelere sahip olmam nedeniyle İpekyolu İlçe Başkanlığına Adayım" dedi.

En Büyük Hedefim

Başkan adayı Ergin, "İpekyolu ilçemizin sosyolojik yapısını dikkate alarak yereldeki tüm aşiret ve toplumsal kesimlerin yer alacağı kapsayıcı bir teşkilat kurmak,  Seçim yarın olacakmış gibi sandık bazlı saha çalışmalarını başlatıp, İpekyolu ilçe sınırları içindeki tüm seçmenlerle birebir görüşmek.

2019 seçimlerinde başta İpekyolu Belediye Başkanlığını kazanmak sonrasında ise Milletvekiliği ve Başkanlık seçimlerinde büyük başarılara imza atmak" olduğunu söyledi.