Geçtiğimiz günlerde Erciş ilçesinin Ergücü ve Deliçay mahallelerine su veren hattın Yangın Tepe kırsalındaki arızasını gideren ekipler, yolun kardan kapalı olmasından dolayı 6 kilometre yaya giderek arızayı gidermişti. Yaptıkları başarılı ve özverili çalışmalarla yazılı ve görsel basında geniş yer bulan VASKİ Erciş Şubesi çalışanları, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'ın talimatlarıyla ödüllendirildi. Ödül törenine VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Nazım Akman, İşletmeler Dairesi Başkanı Bahattin Önder ve VASKİ Erciş Şube Müdürü Nuri Çiftçi katıldı. Yapılan işin takdire şayan olduğunu belirten Akman, ''İki mahallemizin suyu donmuş, mahalle halkı susuz kalmıştı. 6 kilometrelik yolu zorlu hava şartlarına rağmen yaya gidip arızayı onarıp aynı şekilde yaya olarak gelmeleri büyük bir başarıdır.

Bundan dolayı arkadaşlarımızı takdir ettik, manevi değeri olan hediyelerimizi verdik. Van'da bazı kırsal kesim yerleşim yerlerinin coğrafi şartları, hizmeti daha da zorlaştırıyor. Ancak bizim fedakar çalışanlarımız, yine de zorlukları aşarak halka hizmeti ulaştırıyorlar. Kendilerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum'' dedi 


Hizmet vermek için zorlu yolları aşan VASKİ Erciş Şubesi çalışanlarından Celal Zorer ise, ''Kış mevsiminden dolayı arazi engeli vardı. 1826 rakımlı tepedeki arızaya araçla ulaşmak zordu. Yaklaşık 6 kilometrelik yolu yaya gitmek ve malzemelerimizi sırtımızda götürme kararı aldık. İnsan boyunu aşan karı adeta yararak tünel açılmış gibi arıza yerine vardık. Arızayı giderdik, ekip arkadaşlarımızla birlikte tekrar yaya olarak geri geldik. Bugün aynı durum olursa ben ve arkadaşlarım aynı görevi yine severek yaparız'' şeklinde konuştu. 


Yapılan konuşmaların ardından VASKİ çalışanlarına hediyeleri verildi.