AK Parti Genel Merkezi tarafından birçok ilin İl başkanları bir bir değiştirildi veya yoları ayırdı.

Göreve ilk geldiği günden itibaren bazı muhalif gruplar tarafından Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda için değişti, alındı, gönderildi gibi birçok söylemle yıpratılmaya çalışıldı.

Tüm dedikodulara kulak tıkayan Genel Merkez, Van AK Parti İl Başkanı Av. Zahir Soğanda ile yolla devam kararı aldı. Dürüstlüğüne, kişiliğine, saygınlığına, çalışmalarına emin olan AK Parti Genel Merkezi Av. Zahir Soğanda'yı her zaman korudu. Tüm Türkiye'de olduğu gibi, önümüzdeki günlerde Van'da da İl Başkanlığı için kongre yapılacak. Genel Merkez şayet Av. Soğanda'ya aday olma derse, asla aday olmaz ve Genel Merkezin kendisi hakkında vereceği karara saygı gösterir. Çünkü Av. Soğanda tam bir dava adamı olduğunu her defasında ispatladı. Genel Merkez Av. Soğanda için iki tercihten birini yapacak ya devam yada gelecek dönem için 1. sıra Milletvekili adayı ol diyecek veya büyük bir olasılık  Belediye tecrübesi oldukça iyi seviyelerde  olan Av. Zahir Soğanda Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilecek. Bilinen tek bir gerçek var Recep Tayyip Erdoğan kesinlikle Av. Zahir Soğanda'yı en iyi yerde değerlendirecek. Dün akşam ise iki aydır boş olan Aydın İl Başkanlığı koltuğuna  Ahmet Ertürk'ün atandığı bildirildi.

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile yapılan istişare sonucu Aydın İl Başkanlığına Ahmet Ertük'ün getirildiğini duyurdu.

Mustafa Ataş, atamanın Aydın'a ve AK Parti'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

AK Parti Aydın İl Başkanlığına yapılacak atama yaklaşık 2 aydır bekleniyordu.