Son zamanlarda, terör, uyuşturucu, kaçakçılık, hırsızlık ve bunlara benzer her türlü olayda, kentin huzuru anlamında, Emniyet Müdürlüğü tarafından atılan başarılı imzalar dikkatlerden kaçmadı.

 

İşte en son yapılan başarılı çalışmada; İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Terör Örgütlerinin faaliyetlerinin deşifresine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında;

 

"28 Aralık 2017 günü 'DEAŞ' Terör Örgütüne yönelik Suriye–Irak Çatışma bölgeleriyle bağlantılı şahıslara yönelik olarak Van Merkezli Diyarbakır ve Mardin İllerinde yapılan eş zamanlı operasyonda Van (13), Diyarbakır (9) ve Mardin (1) olmak üzere toplam (23)şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahısların ikamet, iş yeri ve üst aramalarında çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirilmiştir.

 

Gözaltında bulunan şüpheliler 10 Ocak 2018 günü haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca (16)’sı Adli Kontrol Kararı İle Serbest,(7)’si TUTUKLANMIŞLARDIR.

 

Terör Örgütleri ile mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır" denildi.