Elçioğlu ailesinden Eşref Elçioğlu’nun Büyük oğlu Kadir Elçioğlu  için yapılan düğün törenine, binlerce davetli katılım sağladı.

Ahmet Demirhan’ın kızı Dilan Demirhan ile mutlu bir hayatta imza atan Kadir Elçioğlu, yeni ve mutlu bir hayatta başlamanın heyecanını yaşadı.

AltınPalas düğün salonunda yapılan düğüne birbirinden değerli çok önemli aşiret büyükleri katıldı. Elçioğlu'nun düğününde, Toy Büyüklüğünü (Ser Daveti) İş adamı Necdet Bayram yaptı.  İşadamı Necdet Bayram ve damadın Babası Eşref Elçioğlu’nun tüm davetlilerle özel ilgilenmeleri, büyük ilgi gördü. Elçioğlu’nun düğününe katılım o kadar çok fazla oldu ki, düğünde halay çekilecek alan kalmadı. Halay çekilecek yer kalmadığı gibi, kocaman salonda birçok davetli oturacak yeri bile zor bulabildi. Damadın Babası işadamı Eşref Elçioğlu, böylesi mutlu bir Pazar gününde kendilerini yalnız bırakmayan tüm aile, dost, akraba ve yakın arkadaşlarına çok teşekkür ettiğini ifade etti.

Müzik eşliğinde davetliler, önce yemeklerini yedi daha sonra takı törenine geçildi. Düğüne Yurt içinde ve Yurt dışında birçok değerli insanlar katıldı. Eşref Elçioğlu düğünün sonunda herkese çok teşekkür ettiğini belirterek; “Elçioğlu ailesi olarak her birinize çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız iyi ki böylesi güzel dostlar edinmişiz. Allah kimseyi dostsuz, akrabasız bırakmasın. İşte bu gün bir kez daha anladık ki, dünyada insanlık kadar büyük servet, insanlık kadar değerli bir şey söz konusu olamaz. En büyük yatırım insanlara yapılan yatırımdır. Bu anlamda evlilik çağına gelen çocuklarınızı mutlaka evlendirin. Çocuklarınızı evlendirin ki, Allah’ın emirlerini yerine getirmiş olalım” diyerek düğüne katılan tüm davetlileri dış kapıya kadar uğurladı.  

“ALLAH BİZLERE EVLENMEYİ EMREDİYOR”

Dünya nizamının devamı, insan neslinin devamına bağlıdır. Allah-u Teala da kıyametin kopmasına kadar dünya nizamını irade etmiştir. Bunun da varlığı insan neslinin devamıyla ilgili. Bu yüzden de Allah bizlere evlenmeyi emrediyor. Peygamber Efendimiz de, “Evlenmek benim sünnetimdir, âdetimdir. Kim sünnetimden yüz çevirirse benden değildir” demiş.

 Hadis-i şerifin devamında, “Evleniniz, nikâhlanınız, çoğalınız. Mahşerde, kıyamet günü sizin çokluğunuzla diğer ümmetlere karşı övüneceğim” diye buyurulmuştur.  Bu anlamda bizlerde, Havadis Medya grubu ailesi olarak, Elçioğlu ve Demirhan ailelerinin genç çiftine mutluluklar dileriz.