Sabah saatlerinde Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak kuruluş yıl dönümü etkinliklerini sürdüren İl Emniyet Müdürü Ekici ve teşkilat mensupları, burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşımızı okuduktan sonra vilayete geçti.
 
İl emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve çeşitli birimlerden polis memurlarının da yer aldığı heyetle valilik makamına gelen İl Emniyet Müdürü Ekici, Vali Zorluoğlu’na çiçek ve günün anısına porselen vazo takdim etti.
 
173. kuruluş yıl dönümlerini, polis haftalarını ve 10 Nisan polis günlerini kutladığı teşkilat mensuplarına ziyaretleri için teşekkür eden Vali Zorluoğlu da kabulde yer alan heyet nezdinde, milletimizin huzur ve güvenliği için gayretle çalışan tüm polislere minnettar olduklarını belirterek, devletimizin de tüm imkânlarıyla her daim yanlarında durduğunu hatırlattı. 
 
Makamda bir süre hasbihal ettiği heyete, bundan sonraki meslek yaşamlarında, kazasız, belasız, hayırlı görevler dileyen Vali Murat Zorluoğlu, ziyaret sonunda İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici’ye başarı belgesi sundu.