Müdür Mehmet Suat Ekici, yayımladığı mesajda, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun'da yaktığı ‘Kurtuluş ve İstiklal’ ateşiyle başlayan mücadele, 29 Ekim 1923 tarihinde cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaşmış, böylece Türk milletinin ve devletimizin varlığı ebedileşmiştir.

Ülkemiz; diyeti çok ağır bedellerle ödenmiş kutsal bir vatan toprağıdır.

İçinde bulunduğumuz coğrafya, vatan ve cumhuriyetin ne kadar önemli olduğunu bizlere her gün yeniden hatırlatmakta olup, en temel görevimiz de vatanımıza, bayrağımıza, cumhuriyetimize ve tüm kutsal değerlerimize ne pahasına olursa olsun sahip çıkmaktır.

Millet olarak cumhuriyetimizin 95. yılını kutlamanın sonsuz mutluluğunu yaşarken, ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için atalarımızdan devraldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna bıkmadan, yorulmadan çalışacak; vatanımıza, bayrağımıza, cumhuriyetimize ve tüm kutsal değerlerimize ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyorum” dedi.