Bu güne kadar ilçemizdeki okullarımıza 14 ayrı Z kütüphane kazandıran İpekyolu Belediyesi, eğitim ve öğretim veren diğer okullarımıza da destek olmaya devam ediyor.

Bu bağlamda Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde yaptırılan Z kütüphane, okul yönetimi ve öğrencileri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Halk oyunları gösterisinin ardından Kaymakam ve Başkan Vekilimiz, okulun genel durumu ve eğitimle ilgili yöneticilerden bilgiler aldı.

Gerek kaymakamlık olarak gerekse belediye olarak her zaman desteklediğimiz robotik kodlama, resim atölyesi, değerler sınıfı ve fotoğraf stüdyosu eğitimi gibi faaliyetlerin yanında olacağını ifade eden Aslan, sınıfları gezdikten sonra müzik sınıfındaki öğrenciler tarafından söylenen şarkılara eşlik ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Çok amaçlı okul salonunda idareci ve öğretmenler ile bir araya gelen Aslan “Siz kıymetli eğitimcilerimizden öncelikli beklentim okullarımızda öğrencilerimizi özellikle kültür, sanat ve spor faaliyetlerine hazırlamanızdır.

Onları resim, müzik gibi atölyelere yönlendirmeniz ve her birinin mutlaka bir hobisinin olmasına vesile olmanızdır.

Sanat, kültür, spor faaliyetlerinde ve sosyal alanda kendini geliştiremeyen gençler gelecekte fiziksel ve psikolojik alanda tam anlamıyla olgunluğa erişemez.

Toplumların gelişebilmesi adına en büyük etken kültür, sanat ve spor etkinlikleridir.” dedi ve yetkililere talimatlar verdi.