Gençlik ve Spor Bakanlığının 2019 yılını ‘Gönüllülük Yılı' ilan etmesinin ardından gönüllü geçler dur durak bilmiyor.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Edremit Gençlik Merkezindeki 12 gönüllü genç Edremit ilçesine bağlı Yeni Mahallede yaşayan ve her hafta düzenli olarak ev temizliğini yaptıkları 80 yaşındaki yaşlı teyzeyi dün akşam hasta yatağında gören gençler ambulans çağırarak hastaneye kaldırdılar.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde acil müdahalelerin yapılmasının ardından mide rahatsızlığı şikayeti ile ameliyata alınan yaşlı teyze ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alınarak tedavisi devam ediyor.

Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Sunullah Erçek açıklamasında, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun 2019 yılını gönüllülük yılı ilan etmesi münasebetiyle bizlerde ilimizdeki 8 gençlik merkezi olarak ‘Gençlerin İyilik Ağacı' projesi kapsamında faaliyetlerimizi yürütmeye devam ediyoruz.

Bugün ise Edremit ilçemizin Yeni Mahalle 4.sokağında ikamet eden 80 yaşındaki teyzemizin her hafta düzenli olarak ev temizliğini yapan lider ve gönüllü gençlerimiz, yine ev temizliği ziyareti kapsamında teyzemizi hasta bir şekilde yatağında gören gençlerimiz hemen ambulansa haber vererek hastaneye kaldırmalarını sağladılar.

Acil olarak hastanede ilk müdahalelerin yapılmasının ardından mide rahatsızlığından dolayı ameliyat olan teyzemizin şuan ise yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor.

Hamd olsun bu gençlerle beraber böyle güzel işlere imza atıyoruz. Gençlerimize büyüklerine karşı saygıyı, yaşlılarımıza hürmeti eksik etmedikleri için; yaşlı teyzemizin ise sağlığının tekrardan yerine gelmesi ile ilgili emeği geçen sağlık çalışanlarımıza da ayrıca çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

İl Müdürü Nevzat İnanç’ da; Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 2019 yılını gönüllülük yılı ilan etmesi ile birlikte bizlerde, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak il ve ilçelerimizde bulunan 8 gençlik merkezimizle farklı etkinlikler ile alanda olmaya ve bu anlamda farkındalık yaratmaya gayret ediyoruz.

Bugün ise; Edremit Gençlik Merkezi Müdürü, Lider ve Gönüllü gençlerimizin herkeste güzel duygular uyandıracak bu anlamlı davranışlarına şahitlik etmiş olduk. Gençlerimizin bu güzel davranışlarının diğer gençlerimize de örnek olması temennisiyle tüm gençlerimizi yürekten kutluyor, teyzemize hayırlı şifalar diliyoruz.

Bu ve benzeri tüm etkinliklerimizde pay sahibi olan tüm gençlik merkezleri müdürlerimize, gençlik liderlerimize, gönüllü gençlerimize ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.