Özellikle son 20 yılda toplumun kendilerine biçtiği geleneksel rollerle yetinmeyen birçok azimli kadın girişimci, çalışma hayatına birbiri ardına adım atmaya başladı.

Kurumsal şirketlerin en tepelerine kadar çıkan ve birçok kilit pozisyonda kendilerini kanıtlayan kadınlar, sadece kurumsal şirketlerdeki görevleri ile değil, kendi kurduğu işlerle de dikkat çekiyor.

Van’dan tüm Türkiye’ye belki bir gün farklı ülkelere hitap edebilecek yeni bir çalışmaya imza atmanın haklı gururunu yaşıyor Vanlı Nuriye Pılatin.

Pılatin: “Günümüz teknoloji dünyasında neden Van’dan her kese ve her kesime hitap edecek bir çalışma yapmayayım diye düşündüm. Kendi kurduğumuz Teknoone  A.Ş. bünyesinde bu çalışmayı hayata geçirdik. Kısa zamanda hedeflediğimiz  5 bin tedarikçi firma ile e-ticaret sektöründe güvenle hizmet vereceğiz. Yoğun çalışma temposundan dolayı alışverişe zaman ayıramayan herkesin güvenerek burdauygun.com sitesi ile bu ihtiyacılarını gidermeyi amaçlıyoruz.
Havale, kredi kartı ve kapıda ödeme şeklinde ödeme seçenekleri ile gönül rahatlığıyla alışverişlerinizi yapabileceksiniz” dedi.

“Kadınlar kendi yeteneklerinin farkına varmalı”

İş dünyasında kadınların önüne çıkan en büyük engelin, kadınların kendi yeteneklerinin farkına varamamaları olduğunu belirten Pılatin, “Kadınların iş yaşamında hak ettikleri yerlere gelebilmeleri için kendilerine güvenmeleri, başarılarını sahiplenmeleri ve önlerine gelen fırsatları iyi değerlendirmeleri gerektiğine inanıyorum. Eğer kadınlar ön yargılarından kurtulup aile ve çevre baskısını aşabilirlerse iş dünyasının başarılı kadınları arasında yer alabilirler.
Önemli olan inandığınız yolda ekip olarak aynı heyecan ve inançla ilerleyebilmektir. Takımdaki herkesin aynı inanç ve istekle çalışması, zorlukların üstesinden gelmek için en önemli unsurdur.
İş hayatımda birçok işle meşguliyetim oldu. Özellikle Van depreminden sonra farklı alanlara yönelerek, yerelde Van özelde ise tüm Türkiye’ye hitap edecek çalışmalar içerisine girdim. Son olarak iletişim alanında Teknoone A.Ş’yi kurduk. Akabinde buna paralel olarak e-ticarette aktif olarak yer almak ve gereksinimleri karşılamak anlamında böyle bir site kurduk.
İnsanların alışveriş yükünü hafifletmek, özellikle de çalışan kişilerin alışveriş ihtiyaçlarını kısa yoldan karşılama imkanını sağlamış olacağız. Azim ve kararlılık beraberinde başarıyı getiriyor. Bir kadın girişimci olarak çalışma hayatımdan asla geri durmadım. Yeni atılımlar, yeni iş alanları ile çağın gereksinime uygun hareket etmek gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Günümüzde e-ticaret revaçta”

Teknolojinin boy gösterdiği, her alana hitap ettiği bir dönemde kurduğu burdauygun.com sitesi ile bu önemli sektörde yerini almaya hazırlanan Vanlı kadın girişimci Nuriye Pılatin, “Günümüzde artık alışverişin, ticaretin boyutu farklı olmaya başladı. Özellikle de e-ticaret yani internet ortamında alışveriş yapmak popüler bir hal almaya başladı. Bu düşünceden yola çıkarak bu sitemizi kurduk. Sizleride www.burdauygun.com sitemizde giyim, yiyecek, elektronik, ev eşyası, mobilya, kozmetik, kişisel bakım, anne&bebek, otomotiv, spor, doğal ürünler ve daha birçok alanda ürün alışverişi yapmaya davet ediyoruz.  Son derece güvenilir bir alışveriş portalı. Kısa zamanda buradan tüm Türkiye’ye hitap etmeyi hedefliyoruz” dedi.