Dostluk Grubu adına İş adamı Nasır Çetin ve İbrahim Ergün Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık'ı ziyaret ederek, iş dünyası üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Dostluk Grubu dönem başkanı işadamı Abdulnasır Çetin, dostluk grubu olarak Van’a yönelik önemli çalışmaların olduğunu belirterek; “ Bizim ekibin içerisinde bulunan her bir arkadaşımızın gayesi, iş alanlarını oluşturmak, işsizliğin azaltılması için yeni iş sahalarını açabilmektir. Dostluk grubu, herhangi bir siyasi figürün arka bahçesi değildir. Grubumuzda her düşünceye mensup değerli kardeşlerimiz bulunmaktadır. Siyasi düşünceler önemli değil, önemli olan dünyaya bakış açılarının aynı olabilmesidir” diyen Çetin, Tekstilkent’te kurdukları Gömlek Fabrikasının, hem Van şehrinin ekonomisine, hem de kentte yaşayan gençlerin iş sahibi olmaları anlamında, büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti.  Basını oldukça önemsediklerini anımsatan işadamı Çetin, bir şehrin daha iyi yerlere gelmesinde, basının büyük taşıdığını sözlerine ekledi.

Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, şehirlerin kalkınmasında işadamlarının üstlendiği rolün çok büyük olduğunu belirterek; “Şahsen işadamlarına büyük önem veriyoruz. Bir kentin gelişmesi ve ekonomi olarak güçlenmesinde iş adamlarının üstlendiği sorumluluk oldukça büyüktür. Bize düşen görev işadamlarına destek olmaktır. Bir kentte işadamlarının sayısı ne kadar çok fazla olursa, o kenttin gelişmesi bir o kadar hızlı olur. Bir kent ekonomi olarak güçlenirse, o kentte huzurda olur, refah da olur. Ekonomik güçlenme çok önemlidir. Bu anlamda iş adamlarına gereken önem fazlasıyla verilmelidir” diyen ABB Başkanı Ayhan Yazlık, yapılan nazik ve anlamlı ziyaretten ötürü Dostluk Grubu Başkanı İşadamı Abdulnasır Çetin ve İbrahim Ergün’e teşekkür ettiğini ifade etti.