Van Büyükşehir Belediyesinin “100. Yılında Dört Mevsim Van” konulu ödüllü fotoğraf yarışması düzenleyeceği belirtildi. 


Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle düzenlenecek olan yarışmaya katılımın 1 Ocak 2018’de başlayacağı ve 15 Mart 2018’de sona ereceği belirtildi.

Açıklamada, “Sayısal kategori ve renkli fotoğraf olmak üzere tek bölümden oluşan dört mevsim fotoğraflarının değerlendirileceği yarışmada birinciye 5 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye 3 bin TL, belediye özel ödülü (2 adet) bin 500 TL, Drone ödülü 750 TL ve sergilenecek olan en fazla 50 esere ise 150 ödül verilecek.

Van ili sınırları içinde mevsim gözetmeksizin çekilmiş, birbirinden farklı en fazla 6 adet fotoğrafla katılma şartı bulunurken, elden teslim, e-posta yoluyla ya da CD/DVD taşınabilir bellek gönderimi ile fotoğraf kabul edilmeyecek. Fotoğraflar online olarak http://fotografyarismasi.van.bel.tr adresinden yüklenecek.

Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların katılabileceği yarışma ile ilgili tüm detaylara http://fotografyarismasi.van.bel.tr adresinden ulaşılabilir” denildi.