Ülkemiz uzun zamandan beri ahlaki olarak bir kırılmanın eşiğinde seyrediyor. Ne yazık ki değerlerimizde bu kırılma ile birlikte yerle yeksan oluyor ve deyim yerindeyse kadına şiddetin, çocuklara tecavüzün, hayvanlara saldırının gündemden düşmediği bir ülke haline geldik.

Hepimiz çocuklara şefkatin, kadınlara saygının ve hayvanlara karşı vicdanın gerektiğinin bilincindeyiz.

Geçtiğimiz yıllarda Münevver  Karabulut ve Özgecan Aslan cinayetleri ile iyice ayyuka çıkan kadın cinayetlerine şahit olduk. Ne yazık ki son günlerde küçük bedenlere yapılan cinsel saldırıları duydukça da kanımız donmaktadır.

Kadına ve çocuklara karşı işlenen bu suçlarda ne yazık ki caydırıcı bir politika izlenmemiştir. Son olarak Ankara Polatlı'da küçücük bedeni ile Eylül kızımız ve Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde de  küçücük bedeni ile Leyla kızımız caniler  tarafından hunharca katledilmiş ve son nefeslerini vermişlerdir.

Açık bir şekilde şunu söylüyoruz, Eğer Türkiye'de bu çirkin meselelerin konuşulmasını istemiyorsak, caydırıcı derecede cezaların getirilmesinin şart olduğunu düşünüyoruz. Devletimizin bu konuda yapacağı şey ise idam ve hadımın hızlı bir şekilde getirilmesidir!

Van Din-Bir-Sen Yönetim kurulu başkanı Halit TÜCİ