İşadamı ve siyasetçi  Hüseyin Demirkıran Mevlid Kandili dolaysıyla yayınladığı mesajında;Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) dünyaya geldiği gece olan Mevlid Kandili Müslümanlar tarafından dualarla ibadetlerle karşılanıyor. Müslüman Alemi tarafınca bu özel gecede dua ve Kuran-ı Kerim eşliğinde kutlanmaktadır.

“Mevlit Kandilini karşılamanın ve idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) doğumuyla birlikte karanlık dünyamız aydınlığa çevrildi. Bu mübarek gecelerin O'nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlar olduğunu biliyoruz."Alemlerin Rabb'ine daha fazla aşk edebilmek için bu güzel gecede. 
Mevlid Kandiliniz mübarek olsun" diyen Demirkıran; "Bu duygu ve düşüncelerle tüm Müslüman aleminin Mevlid Kandilini tebrik eder, Mevlid Kandilinin barışa, huzura, kardeşliğe vesile olmasını temenni ederim" dedi.

Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin (sav)’in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme haftasıdır.

Haber Yorum:Sefa Bildik