Çok mücadele verdik ama hep birilerinin koruması nedeniyle, bir türlü kurtulamadık. Van'ı sürekli karıştıran Van ve Vanlılar arasında nifak tohumlarını eken Manisalı Ziya Türk, adeta Van ve Vanlıların başına bela olmuş. Bizler ne yapsak kurtulamıyoruz. Manisalı Ziya Türk, kime yanaşsa muhakkak onu yok ediyor. Kiminle işbirliği yapsa muhakkak ona büyük darbe vuruyor. Nasıl bir mahluk nasıl bir yaratık çözmek çok zor.  Sayın Cumhurbaşkanım bizler bu şahıstan çok şüpheleniyoruz nedir? Kimin hesabına çalışıyor? Amacı nedir? Ailesini Manisa'da bırakıp nasıl Van'a kaçtı bilemiyoruz? Van'a kim ve kimler tarafından getirildi bir türlü çözemedik. Şimdi hepimiz haykırıyoruz !

Sayın Cumhurbaşkanım Allah rızası için bize bir çare bulun. Yoksa Van ilimiz bu, ne olduğu belli olmayan mahlukat yüzünden büyük zarar görecek. Bunun yüzünden Van'da kan gövdeyi götürecek, kesin bir dile belirtiyorum ! bu mahlukat yüzünden Van'da çok kötü olaylar çıkacak. Ziya Türk, her zaman olduğu gibi yine bir yazısında Vanlı siyasetçileri karşı karşıya getirmek, onları birbirine kötü duruma düşürmek için büyük bir yalana daha imza atmayı başardı. Türk, Gümrük ve Ticaret Bakan yardımcısı sayın Fatih Çİftci'nin, 2015 seçimlerinde çalışmadığını dile getirmiş.

 

Peki! sormazlar mı ey iblis! Fatih Çiftci'nin yanında hiç bir zaman ayrılmayan yeğeni Osman Çiftci, nerede ve hangi nedenle şehit edildi. Ey İblis! Çalışmayan bir Milletvekili adayının yeğeni neden şehit edilsin. Yapma ey iblis yapma, bu kentte ateş yakma. Ey İblis! Sen ve senin gibiler Fatih Çiftci'nin ne tırnağı ne de muhatabı olabilirsiniz. Çiftci'nin AK davası seni rahatsız ediyor galiba öyle görünüyor.

 

Ziya Türk, bir  yazısında aynen şöyle yazıyor:

ÖRNEK- 2: 01 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti Van Milletvekili aday listesinde, Erciş kontenjanından Vahdettin İnce 3. sırada, Fatih Çiftçi de 4. sırada yer almıştı. Fatih Çiftçi destek verseydi muhtemelen Vahdettin İnce de meclise girecekti. Bu durumda yine Erciş’te Fatih Çiftçi hegemonyasının yıkılma ihtimali yüksekti. Fatih Çiftçi yine AK Parti’yi ve liderliğini yaptığınız davayı şahsi hırsına kurban etti.

Bırakın destek verip çalışmayı, çalışan milletvekili adaylarını arayıp, “Siz enayi misiniz, neden çalışıyorsunuz, siz çalışacaksınız Burhan Kayatürk gidecek” şeklinde telkinlerde bulunarak,  gerçek hırsını da gizlemiş oldu.

 

 

İşte Ziya Türk;  böyle yalan ve iftira dolu yazılar yazarak Van halkını bir birine düşürdüğü gibi, AK Parti'nin büyük zarar görmesine neden oluyor.

Bu anlamda sayın Cumhurbaşkanım, sizin her şeye gücünüz yeter diye düşünüyorum. Sizler yapıcı bir lidersiniz. Ne olur bizi bu iblisten kurtarın. Vallahi, billahi, tallahi, Ziya Türk denen şahıs Van'a çok büyük zarar veriyor.  

Van Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, ilk Van'a geldiği günlerde vefat eden oğlu üzerine adamı yıpratmaya çalıştı. Yine biz önüne geçtik. Sayın Yalçın'ı, Van'a geldiğine bin pişman etti. Sayın Yalçın korkusunda mecbur kaldı Ziya Türk'ün her dediğine evet demeye başladı. Şu sıralar Mustafa Yalçın'ı parmağında istediği gibi oynatabiliyor, yönlendirebiliyor. Sayın Cumhurbaşkanım size yalvarıyoruz Van ve Van'da ki bürokrasi daha fazla zarar görmeden, Manisalı Ziya Türk'ü ailesinin yanına gönderin, belki psikoloji sorunu da çözülmüş olur. Bizim haklı serzenişimize duyarsız kalmayacağınızı umuyor Vanlılar adına sizlere şükranlarımızı sunuyoruz.  Kırık Kalem: Ayhan Yazlık/Van Havadis