Van'ın Muradiye ilçesinde yaşayan esnaf Şahin Çiçek,15 Temmuz Şehitler Köprüsünün maketini yaptı. Çiçek, yaptığı köprü maketi ve yazdığı şiiri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a göndereceğini söyledi.

Muradiyeli esnaf Çiçek, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi esnasında vatandaşların direnişine sahne olan ve çok sayıda kişinin şehit düştüğü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün maketi ve bununla ilgili şiir yazdığını söyledi.

Esnaf Çiçek, 2 aylık çalışma sonucu 15 Temmuz Şehit Köprüsünün maketini hazınladığını ve büyük özenle yaptığı bu maketi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndereceğini söyledi.

Çiçek,"Bilindiği gibi 15 Temmuz’da  bir darbe yaptılar. Çok şükür ki;  başarılı olamadılar. Bundan dolayı bütün Türkiye halkı çok etkilendi.

Ben de bir saatçi olarak bu durumdan çok etkilendik ve bir köprü maketi yapmaya karar verdim.Bunun yanında bir de şiir yazdım. Bu güzel eseri ve yaptığım köprü maketini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırıp kendilerine armağan etmek istiyorum. İnşallah yaptığım köprü maketi ve yazdığım şiir sayın Cumhurbaşkanımıza ulaşır."dedi