Van’da ikinisan Caddesi üzerinde hizmette açılan ‘Ciğerci Yakup’ adlı işletme 21 Ekim Dünya Gazeteciler günü dolaysıyla, Van’da görev yapan Yerel ve Ulusal Basın Mensuplarıyla bir araya gelerek, Dünya gazeteciler gününü kutladı.

Zengin yemek menüsü ile Gazetecileri ‘Ciğerci Yakup’ adında kurdukları kendi işletmede ağırlayan Bedirhan Bilici ve Sedat Bingöl ortaklar, Gazetecilerle bir araya gelmekten dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler.

Akşam yemeğinde Basın mensuplarıyla bir araya gelen ‘Ciğerci Yakup’ işletme sahipleri Bedirhan Bilici ve Sedat Bingöl Basın Mensuplarını oldukça önemsediklerini belirterek, davette icabet eden Basın mensuplarına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Ciğerci Yakup İşletme yetkilisi Bedirhan Bilici, işletmelerinde çok zengin bir menü olduğunu belirterek; “Ben ve kardeşim kadar değer verdiğim iş ortağım Sedat Bingöl beyle ‘Ciğerci Yakup’ şubesini Van’a getirdik. Amacımız Van ve Van’da yaşayan halkımıza, lezzeti mükemmel olan Ciğer çeşitlerini güzel bir konsept ile sunabilmektir.

İlk günden itibaren büyük bir ilgi ile karşılanmak elbette güzel. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan halkımıza ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz. İki genç arkadaş sermayemizi birleştirerek ‘Ciğerci Yakup’u Van ilimize kazandırdık.

Halkımızdan ilk günkü gibi bize destek olmalarını ve her zaman desteklerini yanımızda görmek istiyoruz. Şuan itibariyle yanımızda yaklaşık on gencimiz iş imkanı bulmuş oldu.

İşlerimiz ne kadar iyi olursa çalıştıracağımız personel sayısı da o kadar fazla olacak. Bilindiği üzere, bazı Fabrikalarda bile on personel çalıştırılmıyor. Bizler küçük bir işletme olmamıza rağmen, Allah’a şükürler olsun on gencimize iş imkânı vermiş olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz.

Bizler kazandıkça paylaşan bir düşünceye sahibiz. İşlerimiz ne kadar iyi olursa, işletmemizde çalışacak olan personel sayısı o kadar fazla olacak. Halkımız bizleri ziyaret etsin, ‘Ciğerci Yakup’un hizmetlerini görsünler istiyoruz.

Markamıza ve damak tadımıza güveniyoruz. ‘Ciğerci Yakup’ bizim değil tüm Van halkınındır” diyen işletme yetkilisi Bedirhan Bilici, Basın Mensuplarının kendilerine göstermiş oldukları ilgiden dolayı hepsine tek tek teşekkür etti.

‘Ciğerci Yakup’ adlı firmanın bir diğer yetkilisi Sedat Bingöl ise yaptığı açıklamada, bu işe uzak olmadığını, restoran işletmenin çocukluk mesleğinin olduğunu belirti.

Bingöl, “İstiyoruz hep birlikte büyüyelim, biz kazandıkça Van kazanacak, Van kazandıkça Van’da yaşayan bireyler kazanacak. Bu anlamda biz bir olacağız birbirimize destek olacağız. ‘Ciğerci Yakup’ uzun yıllardır Türkiye’nin değişik şehirlerinde hizmet veren asil bir kuruluştur. Hizmetleri ve damak tadı dilden dile dolaşıyor.

Bu anlamda damak tadı çok mükemmel olan ‘Ciğerci Yakup’un şubesini Van ilimize getirmenin büyük onurunu yaşıyoruz” diyerek, davetlerine icabet eden tüm basın mensubu emekçilerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.