Van'ın en işlek yerlerinden biri olan Sanat Sokağı aşağısında bulunan Yeni şehir Camisi ve civarında, içme suyu gelmediğinden dolayı vatandaş ve sokak esnaf sıkıntılı günler yaşamaya başladı.

Yenişehir Camisinin lavabolarından sorumlu şahıs, birkaç gündür suların gelmediğini belirterek zor durumda kaldıklarını ifade etti.

Cami cemaati ve Caminin temizlik işlerinden sorumlunun yaptığı açıklamada; "Daha önceleri sular düzenli geliyordu. Bazen belki arada bir kesilebiliyordu. Bu son günlerde ise, sürekli sular kesiliyor. Günde bir saat "su" ya geliyor yada hiç gelmiyor. Lavaboların temizliğini yapamıyoruz. Cemaat abdest alamadığı için namaz kılamaz oldu.

Her taraf pislik içinde kalmış vaziyette. Başka bir yerden getirdiğimiz taşıma su ile lavabolarda bulunan su bidonlarını dolduruyoruz, o da çok kötü oluyor. Ancak birkaç ehli islam vatandaş abdest alabiliyor ama yinede tahret abdestini istediği gibi alamıyor.

Yetkililere ve VASKİ görevlilerine sesleniyoruz! Bizim buraların suları neden kesiliyor? Bize gerekçi bilgileri kim verecek? Yada su kesileceği zaman bir gün öncesinden niçin bizlere bilgi verilmiyor? Kimseye karşı art niyetimiz yok. Kimse de bizleri yanlış anlamasın. Bizler suların neden sık sık kesildiğini öğrenmek istiyoruz. Uzun süre su gelmeyecekse Caminin lavaboların kapatalım" diyerek seslerini duyurmak istediler. Civar esnafı ise suların gelmeyişinden ötürü zor günler yaşadıklarını dile getirerek, yetkililerden yardım istediklerini belirttiler.