Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunan Çakır; AK Parti Van İl Başkanlığı’nda ilçe belediye başkanları, AK Parti İl ve İlçe kadın kolları ile gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve partililerin katıldığı bilgilendirme toplantısına katıldı. 

Akabinde AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Mehmet Nuri Başdinç ile birlikte Tuşba Belediyesi’ne geçen Çakır;  Belediye Başkanı Salih Akman, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşılandı.

Burada Başkan Akman tarafından 2019 yılında yapılan hizmetler ve 2020 yılı hedef projeleri olan Millet Bahçesi, Ağartı Halk Plajı, İskele Sahil Bandı 3. Etap Proje Çalışması, Sahilyolu Projesi, Semt Çarşısı gibi projeler hakkında bilgi alan Çakır; partililere tecrübeleriyle ilgili paylaşımda bulundu.

Çakır, AK Belediyeciliğin en önemli özelliğinin belediye başkanlarının vatandaşlarla arasına mesafe koymaması, vatandaşların istek ve taleplerini göz ardı etmeyen bir yönetim anlayışı sergilemesi olduğunu dile getirdi.

Çakır, “AK Parti yerel yönetimlerinde şehri ortak yönetme ilkesi vardır. Belediye başkanlarında kapılarını vatandaşa kapatmama, toplumun tüm kesimleri ile ilişki kurma anlayışı var” dedi.