Van'da yılan hikayesine dönen Çevre yolu bir türlü bitmek bilmedi. Çevre yolunun olmayışından kaynaklı olarak, büyük araçlar ve gelişi güzel hurda demir ve benzeri eşyaları taşıyan yük araçları ise, şehir içindeki yolu kullanarak, can güvenliğine aldırış etmeden yoluna devam etmeleri büyük tepkilere neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde, gelişi güzel bir şekilde, hurda demir yığınlarıyla yüklü bir kamyonun hiç bir tedbir almadan, yoluna devam etmesi görenleri hayrete düşürdü. Van Havadis Gazetesini arayan duyarlı Vatandaşlar, olaya tepki göstererek, "Çevre yolu bitmiş olsaydı bu gün bu rezaleti görmeyecektik. Bu demir yığınlarının en ufak bir sarsıntıda yola savrulması halinde, onlarca aracın kaza yapması ve bir çok can kaybının yaşanmasına sebebiyet vermiş olacaktı.

 Yıllardır çevre yolu bitti bitecek diyorlar, maalesef bir adım ilerlediğini görmedik. Çevre yolunun bitmesini kesinlikle talep ediyoruz. Bu dönem Milletvekili seçilen Milletin Vekilleri bir an evvel Çevreyolu olayına el atacağına inanıyoruz" diyen duyarlı vatandaşlar, gelişi güzel bir şekilde  hurda yığını ile hiç bir şeye aldırmadan yoluna devam eden kamyon sürücüsüne tepki göstererek, Emniyet yetkililerinin bunlara müsaade etmemesi gerektiğini ifade ettiler.