İpekyolu ilçesi, Şerefiye Mahallesi, Ordu Caddesi yerleşkesinde bulunan Bahçesaray Pasajı olarak bilinen eski bina, çevredeki insanlara korkulu anlar yaşatmaya devam etmesi tepkilerden neden oldu.

Deprem sonrasında çevresinde bulunan bina ve binaların yıkılması üzerine, yalnız başına kalan Bahçesaray Pasajı olarak bilinen işmerkezi, yıkıldı-yıkılacak durumda olması, büyük tehlikeye davetiye çıkarırcasına durması, vatandaşlar tarafından büyük tepki gösterilmeye başlandı.

Duruma tepki gösteren vatandaşlar; “Burası Bahçesaray Pasajı-İşmekezi olarak bilinmektedir. Depremde zarar gören binalar-işyerleri bir bir yıkılmaya başlandı.  Bu civarda yıkılmayan işyerlerden birisi de Bahçesaray pasajıdır.  Bu binanın, vatandaşları tedirgin eden durumu, binanın üst kısmında bulunan beton yığınlarının, her an düşebileceği durumu. Bir fırtınadan yada  ağır taşıtların burada geçtiği bir anda, çok ilginç bir şekilde, asılı durumda bulunan beton parçalarından birinin, herhangi bir vatandaşın başına düşmesi yada bir aracın üzerine düşmesi durumunda Allah korusun, çok kötü sonuçlar meydana gelebilir.

Bu işmerkezine günde yüzlerce insan gelip gidiyor. Hemen yanı başında otopark var. Belediyenin bu vahim duruma ivedikle bir çözüm bulması gerekir. İşmerkezi sahiplerinin vurdum duymazlığı, belki bir çok kişinin canının yanmasına, ocakların sönmesine neden olabilir. Bu sorumsuzca tutumdan dolayı, işmerkezinin en tepesinde, emanet vari bir şekilde asılı duran beton yığının, aşağıya düşmesi an meselesi gibi bir durum. Bu konuda ilgili Belediye yetkililerini sorumluluk almaya davet ediyoruz. Kalıcı bir çözüm bulunması hususunda, gerekenin yapılması için yetkilileri göreve çağırıyoruz” diyen duyarlı vatandaşlar, “sorumsuzluğun bu kadarına da pes doğrusu” diyerek tepkilerini dile getirdiler. Van Havadis Gazetesi Haber merkezi