Anadolu Müzik Cemiyetinden muhteşem konser Van Anadolu müzik Cemiyeti Türk Halk Müziği Korosu her yıl olduğu gibi bu yıl da konser düzenledi.

 Devlet Tiyatro salonunda gerçekleşen konser halkın yoğun katılımıyla büyük ilgi gördü.Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği korunun sunumunu, Yunus Çiçekel şefliğini ise İhsan Ekin yaptı.

Çeşitli branşlarda görev yapan öğretmen, memur, işçi, Avukat mühendis ve öğrencilerden oluşan Grup farklı yörelere ait şarkılar söylerek seyircilere keyifli anlar yaşattı. Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Profesör Dr Peyami BATTAL, "Van'a öteden beri bu konserleri sunan bu cemiyettir bugüne kadar görev almış bu arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

Bugün bu konseri sunan cemiyet başkanımıza, şefimize korodaki bütün arkadaşlarımıza solo türkü sunan arkadaşlarımıza ve siz değerli seyircilerimize teşekkür ederiz. Bu organizasyonu fedakarlıkla yürüten tamamen çıkarları olmadan emek ve kültürümüzü yaşatmak için bu konserler hazırlanıyor, sunuluyor, katkılarından dolayı herkese teşekkür ederim" diyerek MahalCity sahibi Yasin Yasin Akkurt'a katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Programa Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Profesör Dr Peyami Battal, İl Kültür Müdürü Muzaffer Aktuğ, Halk Eğitim Müdürü Abdulkadir Sancaklı, Vaski Genel Müdürü Ali Tekataş, Vaski Genel Müdür Yardımcısı Emrah Çayırlı Okul müdürleri yöneticiler ve vatandaşlar katıldı. Haber/Yorum: Nazlı Timur