0-6 Yaş arası çocuklara eğitim veren Montessori Anaokulu, bahçesinde bulundurduğu evcil hayvanlarla, çocukların çok doğal bir ortamda hayata alışmalarını sağlıyor. 16 değişik evcil hayvan çeşitlerini bahçesinde bulunduran Montessori Anaokulu, çocukların değişmez adresi haline gelmeye başladı.
Konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Okul yetkilileri, Monntessori okullarından yetişen çocukların çok daha aktif ve eğitimli olduklarını belirterek; "Monntessori yönteminin özü, çocuğa önceden hazırlanmış bir çevrede kendi kendini geliştirebileceği şekilde hareket ve faaliyet özgürlüğü tanımayı amaçlayan, kendi kendine oluşan ve gelişen bir yöntem ve sistem anlayışıdır.
Çocuğa hazırlanmış bir çevrede, çocuğun kişiliğini oluşturması için özgürlük tanıyan, kişiliğinin gelişim sürecini destekleyen, çocuğun kendi onuru içerisinde bireyselleşmesi ve sosyalleşmesini ciddiye alan, bireye özgü adil bir eğitimdir" diyen
Okul Yönetimi Montesorri eğitim kurumlarından hayata başlamak bir adım önde olmanın avantajını bilmek gerektiğini söylediler.
Montesorri Eğitim Sistemi Dünyanın en tanınmış ve en kaliteli anaokulu öğretim modelidir:
Okul Yönetimi; "Montessori Eğitim Sistemi ile yetişen çocuklar bugün dünyayı yönetiyor. Facebook’un sahibinden Google’ın kurucusuna, yüzlerce devlet başkanından binlerce dünya çapında tanınmış insanı bu sistem yetiştirdi" diyen yetkililer; "Ana hatları ile Montessori Eğitim Sisteminde öğretmen, çocuğun kendi kendine öğrenmesine izin verir. Öğretmen, çocuğa diğer eğitim sistemlerinden farklı olarak kendi öğrenmesine yardımcı olan arkadaştır. Eğitime uygun hazırlanan ortamda çocuk Maria Montessori Eğitim Sistemine özel geliştirilen öğretici materyallerle deneyimler yapar ve çevreyi kavrar. Özel olarak eğitim almış eğitimciler dikkatli ve saygılı bir şekilde çocuğa refakat ederler. Montessori Eğitim Sistemi; özgüveni yüksek, öğrenmeyi seven, kendisi ile barışık çocuklar yetiştirir. Maria Montessori’nin geliştirmiş ve birçok ülkede uygulamış olduğu bu eğitim modeli Almanya, İtalya, İngiltere ve Amerika’da en çok uygulanan anaokulu programı" olduğunu söylediler.