Van Radikal yazarı Murat Tuncil, öyle bir habere imza attı ki, ortalık fena karışacak gibi:

İşte Murat Tuncil'in kaleme aldığı yazı:

 

"Sanki birileri Van’da  huzur olmasını istemiyor. 

Cumhurbaşkanlığı ve 27 dönem milletvekilliği seçimi döneminde Van’da birilerinin yazdığı neye hizmet ettiği belli olmayan çoğu iftira içerikli yazılar okuduk.  Ankara’da yaşayan Vanlıların, Van'da ayrışmaya ve fitneye neden olacak bu yazılardan ötürü rahatsız olduğunu biliyorum. Bu yazılarla nasıl bir çıktı hedeflendiği de tartışılan başlıklar arasındaydı. 

 Seçim dönemin de bir kısım Vanlı siyasi ve bürokrata iftira atan gazeteci, birilerine İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’nun kendisine mesaj attığını, mesajda ‘Gözlerinden öperim. Sen benim 1 numaralı gazetecimsin’  diye yazdığını söylemiş. Bu paylaşım ve iddia , ayrışma ve fitnenin ikinci sahnesi gibi gözüküyor. 

Ankara’da yaşayan Vanlılar son günlerde  bir çok isme iftira atan gazetecinin ‘Kayhan Bey bana mesaj attı. Gözlerinden öperim diye yazda’  iddialarını konuşuyor.  İsmi belli gazetecinin il başkanı bana mesaj yazdı iddiasının fitneye neden olacağı, toplumsal ayrışmadan başka bir şey çıkmayacağını düşünüyor.

 Ankara’da yaşayan Vanlılar, kendisini Ak Partiye yakınmış gibi göstererek Ak Parti içinde fitneye sebep olabilecek yazılar yazan kişinin samimiyetinden şüpheliler.  Seçim sürecinde Ak Partiyi destekleyecek veya siyasilerin ön görülerine yardımcı olacak hiçbir tavsiyede bulunmayan, AK Partinin en riskli seçim olarak değerlendirdiği bir süreçte iftira içerikli yazılar yazmak, seçimden sonra il başkanı bana mesaj attı iddiasını yaymak, hayra ve iyi niyete alamet değildir. 

Sayın Gülşen Orhan, Fatih Çiftçi, Adnan İnanç olmak üzere onlarca kişi hakkında gerçek dışı iddialarla yazan kişinin bu yazılardan sonra konuştuğu birilerine,  Ak Partiden bazı isimlerin yazdığı yazılardan  rahatsız olmadığını, Ak Parti İl Başkanı Sayın Kayhan Türkmenoğlu’nun kendisine mesaj attığını, mesajda ‘Senin gözlerinden öperim. Sen benim bir numaralı gazetecimsin’ diye yazdığını  iddia ediyormuş.  Onlarca insana iftira atan bir kişinin bana Kayhan Türkmenoğlu’ndan mesaj geldi söylemi de  iftira olabilir.  Fitneni yaygınlaşmaması için buna dikkat etmek gerekir.  

Ak Parti içinde önemli isimleri iftiralarla yazan ve İl Başkanı bana yazdığı mesjd ‘Gözlerinden Öperim’  diye yazdı demek, her halde hayırlı bir sonuç doğurmaz. Bu yaklaşım ve tavır insanlar arasında sonu gelmez kavgalara neden olur. Kayhan Bey parti içinde çok ciddi sorunlara neden olabilecek bu fitneye mahal vermemeli-vermeyecektir.  İftiraya uğrayan dava arkadaşlarını ve parti içinde oluşabilecek fitneye engel olmalı-olacaktır. 

Ankara’daki Vanlılar, Ak Parti il yönetimi basın birimindeki BO adlı görevlinin kendi partisinin görevlendirdiği bürokratlara iftira atan gazetecinin yazdıklarının yaygınlaştırmak için çaba harcadığını, bu iftiraları atan gazetecinin yazdıklarının doğru olduğu gibi algı oluşturmaya çalıştığı, o gazeteci hakkında pier yaptığını,  örgütlü hareket eden grupla organizeli çalıştığını, pratiklerinin AK Parti içinde ikilik oluşturduğunu,  iftira atan gazetecinin yazdıklarına karşı tavır koyan gazetecilere  karşı olumsuz bir algı oluşturduğu iddialara da konuşuluyor. Ankara’dan selam ve saygılarla" şeklinde bir yazıyı ele almış.

 

MERAK EDİLEN CEVAPLAR: 

Şimdi herkes merak ediyor: AK Parti Yönetiminde  baş harfi "BO" olarak yazılan bayan Yönetici kim?

İl Başkanı Türkmenoğlu hangi ihanetçi Gazeteciye "gözlerinde öperim" dedi.

İsmi verilmeyen bu ihanetçi Gazeteci kim ve kimler destekliyor.

İl Başkanı neden ve niçin ihanetçi Gazeteciye gözlerinden öperim desin ?

İl Yönetiminde bulunan bayan "BO" "neden ihanetçi Gazeteciyi bazılarına şirin göstersin ?

İftiralara maruz kalan eski siyasetçiler bu olay karşısında ne söylkecekleri ise merak konusu olmaya başladı.

Haydi hayırlısı...................