İskele Caddesi üzerinde bulunan Şahabettin Özarslaner spor tesislerinde yapılan istişare heyeti toplantısına spor kamuoyu büyük ilgi gösterdi.

Devrim niteliğindeki çalışmalara cesurca imza atacağını gösteren Bld. Vanspor Yönetimi, çok önemli konulara da açıklık getirdi. Alınan kararla Yönetimde ismi olmayan fakat Bld. Vansporla yakından ilgilenen kişi veya kişilerden oluşan heyetle, sık sık bir araya gelerek, Bld. Vanspor’un geleceği konusunda fikir alışverişinde bulunacağı belirtildi.

Büyükşehir Belediye Vanspor Kulüp Başkanı Abdullah Çalım, “kulübün geleceği konusunda hepimiz elimizi taşın altına koymak zorundayız. Bld. Vanspor evladımız gibidir. Bizler evladımıza ne kadar iyi bakarsak, o denli sağlıklı ve emin adımlarla ilerlemeyi sağlayabiliriz. Hiç birimiz, bilerek asla hata yapmaya fırsat vermeyiz. Bazen bilmeden insanlar hata yapabilir. Önemli olan yapılan hatayı anlayabilmek ve telafi etmek için arayışlar içerisine girebilmektir. Bizim hatamız olduğundan yada sizler bizim hatamızı gördüğünüzde lütfen bizlere söyleyin. Yönetimdeki tüm arkadaşlarımızın da aynı düşüncede olduğuna inanıyorum. Siz değerli spor camiası dostlarımızla sık sık bir araya gelerek, artılarımızı ve eksiklerimizi masaya yatıracağız. Böylelikle güçlü bir birliktelik oluşturarak, Bld. Vanspor’a daha çok sahip çıkabilme imkanını bulmuş olacağız” diyen Başkan Çalım, istişare heyetinde yer alan herkese çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Bld. Vanspor Yönetiminden Başkan Yardımcısı Nevzat İnanç, saat başı sedef çiçeğini sulayan yaşlı teyzeden örnek vererek anlamlı bir konuşma yaptı. İnanç, bir olay hakkında karar verirken, hiçbir zaman tek taraflı karar verilmemesi gerektiğini belirtti. İnanç, bir konu hakkında karar verileceği zaman, iki tarafından dinlenmesi durumunda, çok daha sağlıklı sonuçların doğuracağını söyledi.

Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, sporun mutlak suretle siyasetten uzak tutulması gerektiğini belirterek; “Bld. Vanspor hepimizindir. Kimsenin tapulu malı değil. Kocaman bir kentin tek takımıdır. Kişiler gelip gider, önemli olan Van Ve Vanlıların bu takıma yürekten sahip çıkmasıdır. Kendimizden çok kentimizin geleceğini göz önünde bulundurmamız gerekir. Hiçbir siyasi partinin egemenliği altında kalmadan, Bld. Vanspor’a tüm halkın destek vermesi şart. Van’da yaşayan herkesin, maddi manevi beklenti içine girmeden takıma sahip çıkması durumunda, başarının adım adım geleceği görülecektir. Kente yaşayan herkesin tek düşüncesi, Bld. Vanspor’un nasıl başarılı olabileceği konusu olmalıdır” diyerek, böylesi önemli bir toplantıyı tertipleyen Kulüp yönetimine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Çok olumlu bir atmosferde geçen istişare toplantısı, Bld. Vanspor’un istenilen yerlere gelmesi anlamında iyi bir ışık olacağı vurgulandı. Yapılan toplantıya, Kulüp Başkanı Abdullah Çalım’ın yanı sıra, kamuoyunun yakinen tanıdığı, Mehmet Tuğrul, Nevzat İnanç, Aydın Oyman, Erdal Özşener, Rıdvan Can, Zafer Korkmaz, Ercan Dülger gibi önemli isimler katıldı. vanhavadis