10 farklı branşta 3500 kişiye hitap edecek kurs kayıtları başlıyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından, ilçe sınırlarımızda eğitim gören çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik ücretsiz spor kurs kayıtları 06 Ocak 2020 tarihinden itibaren alınmaya başlanacak.

Çocuklara spor sevgisi ve alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen İpekyolu Belediyesi, bu doğrultuda Hentbol, Futbol, Basketbol, Voleybol, Atletizm, Yüzme, Plates, Futsal, Güreş ve Tenis gibi branşlarda toplamda 3500 kişiyi sporla buluşturmayı hedefliyor.

“BİR GENÇ BİR DÜNYA” sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüz, 10 farklı branşta verilecek kurslardan faydalanmak isteyen 9-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerimize, müracaat etmeleri halinde kayıt yaptırabilecek.

Belediyemizin Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü gençlerimize yönelik yarışmalar, turnuvalar, şenlikler, kariyer buluşmaları, gençlik seminerleri, sosyal sorumluluk ve sportif faaliyetler, üniversite tanıtım gezileri, madde bağımlılığı ile mücadele ve farkındalık çalışmaları yürüterek gençlerimizin gelişimlerine ve sosyal bütünleşmelerine katkı sağlamayı planlıyor.