AFAD Van İl Müdürlüğü ve Van Özel Bil Koleji tarafından ortaklaşa olarak yapılan tatbikat, öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Özel Bil Koleji Okulu bahçesinde yapılan, yangın söndürme, deprem ve ilk yardım konuları üzerine kurgulanan tatbikat, gerçeğini aratamayacak şekilde yapıldı. Temsili olarak çıkartılan yangının nasıl söndürüleceği konusunda, öğrencilere özel eğitim verildi.

Büyük bir ilgi gören tatbikat hakkında bilgiler aktaran Bil Koleji Müdürü Abdulmenav Hemedoğlu, “Bilindiği üzere günlük yaşamımızda, hiçbir şekilde, yarına başımıza nasıl bir felaket geleceğini, asla kestiremeyiz. Felaketlere maruz kalmadan, felaketlere karşı nasıl bir tedbir alacağımız konusunda, hepimiz hazırlıklı olmalıyız. Bu gün, burada, Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından, öğrencilerimize, yangın başta olmak üzere, doğal afetlere karşı koruma konuları hakkında bilgiler verildi. Uygulamalı olarak yapılan bu tatbikat, oldukça verimli geçti. Öğrencilerimiz bizzat yangını söndürerek, olası bir felakete karşı, hiçbir heyecana, hiçbir korkuya kapılmadan, ilk müdahaleyi, nasıl yapacaklarını öğrenmiş oldular. Tatbikatın büyük bir ilgi görmesi bizleri de oldukça sevindirdi. Öğrencilerimize verilen eğitim konusunda, emeği geçen AFAD Van İl Müdürüne ve ekibine çok teşekkür ederiz” diyerek, kendilerini yalnız bırakmayan basın mensuplarına da şükranlarını sunduğunu belirtti. Sefa Bildik/Havadis Gazetesi