Özel Van Bil koleji Lösemili çocuklar yararına verdiği konsere, Van Valisi ve Büyükşehir belediye Başkan vekili Mehmet Emin Bilmez, Okul müdürü Abdulmenav Hemedoğlu, Doğu Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yazlık, Yönetim Kurulu Üyesi Nazlı Timur, TÜRSAB Van Şube Başkanı Cevdet Özgökçe,  Öğretmenler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Özel Van Bil Koleji konferans salonunda düzenlenen etkinliğe büyük bir ilgi gösterildi. Tamamı Öğretmenlerden oluşan konser, dinleyicileri adeta büyüledi. Kolej Öğretmenleri tarafından söylenen Türküler ve okunan Şiirler salonda bulunanlar tarafından büyük alkış aldı. 

Van Özel Bil Koleji Müdürü Abdulmenav Hemedoğlu; Lösemili çocuklar yararına düzenlenen konsere katılım sağlayan herkese çok teşekkür ettiğini belirterek; "Çocukluk çağındaki kanser vakalarının %35'ini lösemiler oluşturur ve birinci sıradadır. Lösemiler hücre cinsine göre ALL (Akut Lenfoblastik Lösemi) ve AML (Akut Myeloblastik Lösemi) olmak üzere 2 ana gruba ayrılır. Kendi içlerinde de alt sınıflar tanımlanabilir. Türkiye’de her yıl 16 yaşın altında 1200-1500 yeni lösemili çocuk vakası bildirilmektedir" diyerek, Lösemili çocuklara verilen destek en hayırlı işlerden biri olduğunu ifade etti.