07.01.2018 tarihinde yapılan, Bakkallar, Manavlar ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanlık seçimleri sona erdi.

Oldukça heyecanlı geçen seçimde 566 esnaf oy kullandı. 3 adayın yarıştığı Başkanlık seçimini mevcut Başkan İsa Berge büyük bir farkla kazandı. İki rakibini de ezeli bir oy farkıyla geride bırakan Berge, kendisine oy veren-vermeyen herkese teşekkür etti. Kendisine güvenenlere karşı mahçup olmamak için daha çok çalışacaklarını belirterek, bu seçimin kazanan tarafı Van esnafı olduğunu vurguladı. Her iki rakibine de iş hayatlarında başarılar dileyen Berge, bir kesimin değil, her kesimin adayı olacağını söyledi.

Bakkallar, Kantinciler ve Manavlar esnaf Odası Başkanı İsa Berge; "Berge; "Kıymetli esnafımızın teveccühü ile yönetim vazifesi bir dönem için daha tarafımıza verilmiştir. Bu seçimin kazananı Van esnafı olmuştur. Bizlere düşen ise değerli esnafımıza layıkıyla hizmet etmeye devam etmektir. Bizi destekleyen ve bize inanan kıymetli üyelerimize, arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize can-ı gönülden teşekkür ederim" diyerek teşekkürlerini dile getirdi.

Açılan sandık sonuçlarına göre oy dağılımı ise şöyle oldu:

Mevcut Başkan İsa Berge; 414, İki dönemdir aday olan Ekrem Arlı: 82 Bu dönem HDP’nin desteklediği iddia edilen aday Abdulvahap Anaran ise  70  oy aldı.

Bu sonuçlara bakıldığından Mevcut Başkan İsa Berge iki adayın, toplamda aldığı oylardan daha fazla oy alarak, bir kez daha güven tazeledi.

Esnafın büyük teveccühünü kazanan İsa Berge, bir kez daha seçimleri kazanarak, başarılı bir başkanlık yaptığını ispatlamış oldu.

Başkan Berge’nin listesinde;

Aydın Arslaner, Fatih Küçükyıldız, Sabri Aydın, Hekim Kaval, İhsan Şeker, Mehmet Tevfik Bayar, Uğur Atacan, ve Mahsum Gürgiç yer aldı.