Sadece bir noktada Kurulan İndirimli Belvan Kart satış merkezinde Öğrenci, 65 Yaş üstü yaşlı ve Engelliler kart alabilmek için günlerdir uzun kuyruklar oluşturuyor. Sadece bir noktada bulunan İndirimli satış merkezi açılmasına Vatandaşlar tepki göstererek en 4 yada 5 noktada indirimli ve ücretsiz kart dağıtım merkezlerinin olması gerektiğini dile getirdiler. Öğrenci, 65 Yaş üstü yaşlı ve Engelliler için kurulan Kart dağıtım merkezine gidenler uzun kuyruklardan dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirttiler. Öğrenci, 65 Yaş üstü yaşlı ve Engelliler,  yetkililerin İndirimli ve Ücretsiz kart almak için başvurulan merkezin birçok yerde daha açılması ile ilgili daha duyarlı olması ve çalışma başlatılmasını istedi.

Kart başvurusunda bulunan özellikle yaşlılar, sadece bir alanda bu işlemin yapılması bizleri zor durumda bıraktığını söylediler. Ayrıca sıra bekleyen bazı vatandaşlar ise  izdihamdan dolayı baygınlık geçirdi. Belediyeden temel istekleri ise işlemin daha fazla alanda yapılmasını  ve böylece bu kadar sıranın ve izdihamın yaşanmamasına öncülük edeceğini dile getirdiler.

Son olarakta otobüslerde eski kartların yarın geçerli olmayacağının söylenmesi, daha fazla kişinin bu kuyruklara giremesine neden olduğunu söylediler ve bu sürenin biraz daha arttırılması konusunda belediyenin bir çözüm üretmesini dile getirdiler.

Haber yorum:Sefa Bildik/Van Havadis