AK Parti Van İl Başkan vekili Adnan Yörük, Kudüs’ün İngilizler tarafından işgalinin 100. yıl dönümü içerisinde olduğunu belirterek, ABD'nin gerçek amacı ortaya çıktığını söyledi.

ABD’nin Kudüs çıkışının arkasında özel bir amaç olduğunu düşündüklerini söyleyen İl Başkan Vekili Yörük; "Ortadoğu’daki karışıklıktan istifade edilerek bu planı devreye sokmak istiyor. Kudüs bu Ortadoğu’nun kıyametidir. ABD tarafından alınan Kudüs kararı düzeltilmezse Ortadoğu'da kıyamet kopar. 400 sene Osmanlı Devleti’nin himayesinde kalmış bir bölgenin, tam da 100 sene önce Osmanlı’nın elinden çıktığı günde İsrail'e başkent yapılmaya kalkılması asla tesadüf olamaz.  ABD  bu kararı Kudüs’ün İsrail’in eline geçişinin 50’inci yılında alacaktı. İslam ülkelerinin hassasiyetini göz önünde bulundurarak karardan vaz geçildi.

Nereden bakarsanız bakın bu planlanmış bir konu. ABD medyası da bu konuya  özellikle  dikkat çekiyor. Bunlar bir tesadüf olabilir mi?" diyen AK Parti Van İl Başkan Vekili Adnan Yörük, 'Kudüs' demek 'Filistin' demek olduğunu herkesin çok iyi bilmesi gerektiğini ifade ederek; "Herkes şunu iyi bilsin ki, Kudüs Filistin’dir. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Biz bu konuda, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a çok güveniyoruz. ABD'ye gereken cevabı vereceğini çok iyi biliyoruz. Bizim umudumuz, tek bizim değil, İslam dünyasının umudu liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın  alacağı her karar bizim açımızdan emirdir. Kudüs konusunda bize verilen emirleri en iyi şekilde yerine getireceğiz" diyen Yörük,  ABD  ve İsrail'in bu aldıkları hayatı yanlıştan hemen derhal dönmesi gerektiğini söyledi. vanhavadis.com