Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış,  Doğu Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve VanHavadis Gazetesi imtiyaz sahibi Ayhan Yazlık’ı çalışma ofisinde ziyaret ederek, günün anlam ve önemine binaen önemli görüşmeler yaptı.

Nazik ve anlamlı ziyaretlerinden ötürü Gürpınar Belediye Başkanı Hayrulalh Tanış’a, teşekkür eden Gazeteci Ayhan Yazlık, bu tür ziyaretlerin insanlar arasındaki kaynaşmanın daha da kuvvetlendirdiğini söyledi.

Başkan Tanış, ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, Basının her zaman kendilerine büyük destek verdiğini belirterek;  “Gazeteciler bir gün değil her gün çalışan ve çok önemli bir görevi yürüten, kutsal bir mesleği icra ediyorlar.

Gürpınar Belediye Başkanı olarak her zaman Gazetecileri önemsiyor ve gösterdikleri emeklerinden dolayı kendilerini yürekten kutluyoruz. 

10 Ocak 1961’de kabul görülen ve basın çalışanlarının bazı haklarına yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” adlı düzenlemenin Resmi Gazetede yayınlanması ile, ‘10 Ocak’ tarihte Çalışan Gazeteciler günü olarak kabul görmüştür.

Bu anlam ve düşüncelerle, bizlerde Van’da Basın-Yayın görevini başarıyla yürüten, tüm çalışan Gazeteciler gününü, en kalbi duygularımla kutlar. Hepsine başarılar dilerim” dedi.