İçişleri Bakanlığı’nın Kanun Hükmünde Kararnamesi ile göreve gelen ve yaptığı çalışmalarla vatandaşın takdirini kazanan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, hizmet alanındaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 2017 programı çerçevesinde yolu olmayan mahallelere yeni yollar açılırken, asfaltı olmayan yollar ise tek tek asfaltlandı. Van’ın en uç noktalarına kadar hizmeti götüren Büyükşehir Belediyesi bu alanda son yılların rekorunu kırdığı gibi bir ilki de gerçekleştirdi. Yol konusunda yıllardır hizmet alamayan İran sınırındaki Başkale İlçesi’nin 148 kilometrelik bölümüne sıcak asfalt döküldü. 15 milyon TL gibi bir harcamanın yapıldığı yolların asfaltlanması vatandaşları da mutlu etti.

Yapılan hizmetlerden dolayı çok mutlu olduklarını ve ilk kez böyle bir hizmetle karşılaştıklarını söyleyen Esenyamaç Mahallesi sakini Halit Güneş “Daha önceden yollarımız çok kötüydü. Yazın tozdan kışında kardan çamurdan dolayı çok zorluk çekiyorduk. Yapılan asfalttan dolayı şimdi yollarımız gayet iyi ve modern bir yapıya kavuştu. Yapılan hizmetten dolayı yetkililere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkale’de devam eden yol çalışmaları yerinde takip etmek için ilçeye giden Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanı Cem Bartın, zorlu iklim koşullarına karşı İran sınırındaki en ücra noktaya hizmeti götürdüklerini söyledi.

Bartın, “Başkale’de devam eden çalışmalarımızı kontrole geldik. İlçemiz geçmiş dönemlerde hizmet almakta ciddi sıkıntılar yaşamış. Daha önceden bu yollar hep stabilizeydi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Murat Zorluoğlu ve Genel Sekreterimiz Mustafa Yalçın’ın da destekleriyle bu yollar şimdi hep sıcak asfaltla kaplandı. Halkımızın da çok olumlu tepkileri var. Bu da bizi çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.