Başkaleliler (Elbak) derneği, 1. Genel kurulunu yaptı

 

Van Ticaret Borsası kongre salonunda yapılan 1. Genel Kurulu renkli sımaların katılımıyla gerçekleşti.

 

Başkale (Elbak) Yardımlaşma, Dayanışma ve kalkınma derneği, 1. Genel Kurulu Başkale'nin tanınmış eşrafların katılması ve eski günlerin yad edilmesiyle kongreye geçildi.

Toplantıya dernek Başkanı Recep Ayhan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ayhan derneğe katkı sunan herkese çok teşekkür ettiğini vurgulayarak; "Havanın çok güzel olduğu ve haftanın ilk tatil günü olan C.Tesi gününüzü bizlere ayırarak aramıza katılmış olduğunuz için, her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

Başkale kadim bir yerdir. Başkale halkı oldukça misafirperver bir halk topluluğudur. Başkale halkı ile ne kadar gurur duyarsak azdır. İnşallah bu derneğimiz denize atılan bir taşın oluşturduğu dalgalar gibi her geçen gün, Türkiye'nin 81 iline dalga dalga yayılacağız. Başkale (Elbak) yardımlaşma dayanışma ve kalkınma derneği, Başkale halkına gereken değeri ve önemi vererek ismini her yere kısa sürede duyuracaktır" diyerek, kendisine güvenen herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. 

 

Daha sonra kürsüye geçen Yönetim Kurulu Üyesi Nazmiye Hallı, derneğe katkı Suna'n herkese teşekkür ettiğini vurgulayarak, derneğin anlam ve önemine değindi. Nazan Yenigün, konuşmaların ardında Başkaleli Şair Nevzat Dicle'nin Başkale için yazmış olduğu şiiri okuyarak sözlerine son verdi.

Ardından genel kurula geçildi. Oluşan divan kurulu heyetinin önergeleri ile oylama yapıldı. Tek listeden oluşan Yönetim Kurulu listesi, yapılan oylama ile kabul edildi.  

Yapılan oylamanın ardından, derneğin onursal Başkanı Mesut Öztürk, derneğin bugüne gelmesinde, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini vurguladı. Öztürk, daha sonra derneğin yapması gerekli ve yapacağı projeler hakkında önemli bilgiler aktardı. Genel kurulun ardından yapılan ikramlarla program son buldu.

Yönetim Kurulu Listesi:

Recep Ayhan

Nazmiye Hallı

Şükrü Teknaz

Meral Ayhan

Muhsin Furat

Nusrettin Bayram

Aydın Demir

Yılmaz Dicle

Selma Aydın

Reşit Yeşilağaç

Şahbettin Kardaş