Başkale ilçesinde 2 gündür etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle kar kalınlığının ilçe merkezinde 20 santimetreye ulaşması üzerine, ilk ve orta dereceli okullar bugün için bir gün süreyle tatil edildi.

Başkale Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar ve meteorolojinin verileri göz önünde bulundurularak ilk ve orta dereceli okullar 27 Aralık 2019 Cuma günü için bir gün süreyle tatil edilmiştir” dedi.

Başkale Belediyesi ekipleri, kar yağışı nedeniyle kapanan yolları temizliyor.

26 Aralık’ta başlayan ve bugün itibarıyla etkisini sürdüren yoğun kar yağışının ardından Başkale Belediyesi ekiplerince cadde, sokak ve kaldırımlarda başlatılan kar temizleme çalışmaları devam ediyor.

Ekipler, yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. İş yerlerinin önünü temizleyen esnaf ve vatandaşlar Başkale’de iki gündür kar yağdığını kar yağışının hayatı olumsuz etkilediğini ve okulların tatil olduğunu söylediler.

İlçede kapanan 16 mahalle ve 19 mezra yolunun yeniden açılması için Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolların yeniden açılması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.