Başkale Belediyesinin Kasım ayı meclis toplantısı, Belediye Eş başkanımız Erkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi.

2019 yılı Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı. Başkale Belediye Eş başkanı Erkan Acar’ın başkanlık yaptığı toplantıda, Ekim ayı içerisinde yapılan faaliyetler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Daha sonra Belediye meclisinin gündem maddeleri okundu.

Belediye ye ait taşınmazın Başkale devlet Hastanesi yapılması için büyük fedakârlıklar yapılarak 17 bin 561 m kare arsayı Van il sağlık müdürlüğü ve sağlık Bakanlığı devir etmesine oy birliğiyle karar verildi, devam eden meclis toplantısı belediye fen işleri müdürlüğü bünyesinde İhale Birimi  luşturulması ve Norm kadro iptal ve ihdas cetveli değişikliği ile belediye meclis üyelerinin yurt içi geçici görev belgeleri ve yolluk ve harcırahlarının ödenmesi görüşüldü.

Belediye Eş başkanı Erkan Acar, meclis toplantısında yaptığı konuşmasında “Belediye olarak yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmaların ilçemize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Halkımıza karşı sorumluluklarımızın olduğunun bilincindeyiz. İlçemize iyi hizmetler yapmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

Eş başkan Acar’ın konuşmasının ardından meclis üyelerin talep ve önerileri dinlendi. Toplantı, meclise sunulan önergeler ve komisyon raporlarının görüşülmesi ile devam etti.