Bardakçı Köyü (Mahallesi) Sakinleri Van Havadis Gazetemize ulaşarak, uzun süreden beri içme suyuna hasret kaldıklarını ifade etiler.

Abdullah K. isimli vatandaş, Van Havadis Gazetesinin özel watsap hattına ulaşarak, yazdan beri içme suyu sıkıntısını çektiklerini ifade etti.

Köy sakinleri, kimsenin sorunları ile ilgilenmediğini, gelenlerin de sadece "Halederiz, yaparız, çözeriz" gibi süslü cümleler kurarak, bir daha da köy halkına geri dönüş yapmadıklarını söylediler.  Yaz ayında içme suyuna hasret kaldıklarını ifade eden köylü vatandaşlar, "Çocuklarımız çeşitli hastalıklara yakalanacaklar. Çok korkuyoruz. Köyün içi pislikten geçilmiyor.

Bazen oluyor günlerce bulaşıklarımızı yıkayamıyoruz. Bazen günde bir saat ya su geliyor yada hiç gelmiyor. Yetişen bidonlarını su dolduruyor, yetişmeyen ise çaresizce beklemek zorunda kalıyor. Yetkilerden isteğimiz bizlere düzenli bir şekilde içme suyu teminini yapsınlar. Fazla bir şey istemiyoruz. Allah rızası için yeraltı kaynaklarından çıkan Allahın suyunu bize ulaştırsınlar. Biz insan değil miyiz? Hayvanlarla aynı kuyuda nasıl su içebiliriz ki!" şeklinde feryat eden Bardakçı Köy sakinleri, kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.