Kentin birçok noktasında bulunan bilboordlarda, reklam afişini bulunduran AK parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday dayı Av. İsmail Say, örnek bir davranış sergileyerek, afişlerini kaldırdı.

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. İsmail Say, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, "C. Tesi günü birçok Büyükşehirlerin Belediye Başkan adaylarını açıklayabiliriz" söylemi üzerine, diğer adaylara saygısızlık olmaması babında, reklam afişlerini kaldırma kararını aldı. Şayet C. Tesi günü Van Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklamaması durumunda, tekrardan reklam afişlerinin yerlerine bırakılabileceği belirtildi.

Van Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Av. İsmail Say'ın, diğer aday adayı arkadaşlarına karşı, bu nezaket dolu davranışı Van'da büyük bir takdirle karşılandı. C. Tesi günü, Van Büyükşehir Belediye Başkan adayının isminin açıklanabilmesi ihtimaline karşı saygı, nezaket ve hoşgörü çerçevesi dahilinde yapılan güzel davranış, Van'ın birlik ve beraberliği anlamında da büyük bir önem arz etti.