Adalet Partisi Van İl Başkanı Habip Ataş ABD Başkanı Trump tarafından verilen kararın, kendileri açısında kesinlikle yok hükmünde olduğunu ifade etti.

Başkan yaptığı açıklamada; “ABD'nin tek taraflı olarak aldığı bu kararla, tüm barış çabalarını baltalayarak adeta savaş kıvılcımlarını dünyaya yaymış oldu.

Biz Müslümanlar bu planı şiddetle reddediyor ve kınıyoruz. ABD'nin bu adımı, tüm Ortadoğu’da barış çabalarını baltalamış durumdadır. Bunu asla kimse tasvip edemez. Trump’un attığı imza aslında ihanete atılan bir imzadır.  

Bu karar, ABD’nin aynı zamanda geçen zaman boyunca barış sürecini himaye etmek üzere oynadığı rolden de vazgeçtiğinin ilanıdır” diyen Adalet Partisi Van İl Başkanı Habip Ataş; “Bu karar, İsrail’i anlaşmaları tanımama, uluslararası meşruiyete meydan okuma, Filistin'i Yahudilere yurt edindirme çabasıdır. İşgal, ırkçı apartheid ve etnik temizlik politikasını sürdürmesine teşvik amacı taşıyan bir mükâfattır. Bizler bu karara asla sessiz kalmayacağız. Kanımızın son damlasına kadar Kudüs ve Kudüs halkının yanında yer alacağız” diyerek bu yanlış karardan dolayı asla sessiz kalmayacaklarını özellikle vurguladı.