Geçtiğimiz günlerde AK Parti ilçe kongresinde yaşanan olumsuz tutum üzerine, Kadim Aşiretler derneğinden çok sert açıklama geldi.

Bilindiği üzere AK Parti İpekyolu İlçe kongresinde, bir grup kişi yada kişiler tarafından, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk'ün, konuşma yaptığı esnada, salonu terk ederek protesto etmeleri Van kamuoyu oyunda büyük tepkilere neden oldu. Konu üzerine çok sert açıklamalarda bulunan Kadim Aşiretler Federasyonu üst kurul üyesi Salih Özbek, Van Milletvekilini asla kimseye yedirmeyeceklerini belirterek; "İlimizin Milletvekili, bin bir zorluklara rağmen parlamentoda bizi temsil ediyor. Asya ülkeleri dönem başkanlığını yapan Milletvekilimiz en iyi şekilde hem Ülkemizi hem de ilimizi temsil etmektedir.

Geçtiğimiz günlerde İpekyolu Kongresinde, birkaç kendini bilmezin tarafından protesto edilmesini asla doğru bulmuyoruz. Bizim üzerimizde dedikodu yapmaları ise akla ziyan olduğu gibi, herkesin haddini bilmesini tavsiye ediyoruz. Kongre esnasında Aşiret liderleri olarak bizler, sayın Milletvekilimizin hem yanında oturuyorduk hem de konuşmasını dinledik. Daha sonra  başka bir programda, randevumuz olduğundan biraz erken ayrılmak zorunda kaldık. Bizler Aşiret liderleri olarak her zaman ve her durumda sayın Vekilimizin yanında olduğumuzu özellikle belirtmek isteriz" diyen Aşiret liderleri, "Para ile tutulmuş bir grubun, sayın Vekilimizi protesto etmeleri kabul edilecek bir durum değildir. Söz konusu gurubun, "Bazı STK'lar ve aşiret ağaları da salonda ayrıldı" söylemini dile getirerek, bizleri o kirli emellerine alet etmeleri, bizleri derinden üzmüştür. Bizim aklımızı zorlamaya çalışmasınlar. Kimse bizim üzerimizde de kendini aklamaya çalışmasın. Biz onların o kirli oyunlarını bozacağız. Kimlerin hangi kirli oyunlar içinde olduklarını tüm kamuoyu çok yakında görecek. Herkes haddini de yetkisini de bilmek zorunda. Bir kez daha belirtmek istiyoruz, biz aşiret liderleri olarak, kime nerede nasıl davranacağımızı çok iyi biliriz" diyerek Milletvekili Kayatürk'e bir kez daha sahip çıktıklarını dile getirdiler.