Uluslararası Altın Göl Başarı Ödül Töreni programı İhlas Haber ajansı aracılığıyla yaklaşık 100’den fazla TV kanalında canlı olarak yayınlanacak. Bazı Tv kanalları 5 dakika, bazıları 10 dakika, bazıları 20 dakika bazıları ise programın sonuna kadar canlı  yayın yapacak.  Program, Van ve diğer şehirlerde yayınlanacağı gibi, Yurt dışında da birçok ülkede Televizyon kanalarında canlı olarak yayınlanacaktır. Van’da yayın yapan kanal 68 geceye özel olarak yapacağı özel  programla geceye renk katacak.

Özelikle Yurt dışında gelen konukların, Van ile ilgili dile getirecekleri özel görüş ve düşünceleri gecenin en önemli konusu olacak. Anadolu Basın Birliği tarafından düzenlenen “Uluslararası Altın Göl Başarı Ödül”leri programı, Van’ın geleceği açısından büyük bir önem taşımaktadır. Geleneksel hale gelecek olan Uluslararası “Altın Göl”  başarı ödül programı, Van’ın tanıtımı konusunda önemli bir rol alacağı dile getirildi.

 13 Mayıs 2018 tarihinde akşam saat 18:00’da başlanacak olan program kanal 68 tarafından canlı olarak verilecek. Kanal 68’ın tecrübeli sunucusu Abdulbaki Karaca, herkesin bu programa odaklanmasını ve programda yapacağı özel röportajlarla, dünya gündemini sarsacak konuları ekranlara taşıyacağın ifade etti. Kanal 68 frekans ayarları ise şu şekilde olduğu söylendi; Türksat 4A Frekans: 12265 Symbol: 27500 FEC: 5/6 POL: Dikey (V)