Yargısal alanda, hak ve hukuk kavramlarının koruyucusu niteliğine sahip olan avukatlar için 5 Nisan'da Avukatlar Günü kutlanmaya başlandı.  5 Nisan 1923 tarihinde Ankara Barosu'nu açıp adaletin savunucusu ve temsilcisi görevine avukatların atanmasıyla birlikte, her yıl bu tarihlerde, Avukatlar Günü coşkuyla kutlanmaya devam edilmektedir.

AKKA İnşaat Firması, Avukatlar günü dolaysıyla ev alan her Avukata beyaz eşyayı hediye edeceklerini belirtti. 05 Nisan ile 05 Mayıs tarihleri arasında, AKKA İnşaat Firmasında ev alan her Avukata beyaz eşyayı hediye edeceğini belirten AKKA İnşaat Firması Yönetimi; "Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından, savunma sorumluluğuyla yükümlü  kıymetli Avukatlarımız, vatandaş-devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi açısından önemli bir görev yapmaktadırlar.

Bizlerde Avukatlarımızı önemsiyoruz ve onları hediyesiz bırakmıyoruz. Aldığımız kararla, 05 Nisan ile 05 Mayıs tarihleri arasında bizde ev alan her Avukatımıza, beyaz eşya hediye edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Bu vesile ile tüm Avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutlar, mesleğin ve yargının tüm sorunlarının çözülmüş olduğu, güzel günlere hep birlikte kavuşmamızı temenni ediyoruz" diyerek Avukatlar gününün anlam ve önemine vurgu yapıldı.