Mevcut Hastane binasının yetersiz olması nedeniyle, ek binanın hizmete açılması konusunda çalışmalar başlatıldı. Sabah saatlerinde kesilen adaklarla, ek hizmet binasının tanıtımı yapıldı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Salih Özgökçe, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını söyledi.

Yeni Hastane binasının her bakımdan daha konforlu ve daha modern olacağını belirten Özgökçe; "Amacımız Van ve Vanlılar için istihdam alanlarını oluşturmaktır. Daha önceki hastanemiz sağlıklı hizmet yapmamız konusunda yetersiz geliyordu. Daha fazla hizmet ve hemşehrilemize daha fazla iş imkanı sağlamak  için bu ek binayı açmaya karar verdik. Bu ek binamızın yapımında, devlet büyüklerimizin bize çok büyük katkıları oldu. Valimiz olsun, Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Yalçın olsun, Daire Başkanı Orhan Gülaçar olsun, İlçe Belediye Başkanlarımız olsun bize çok büyük faydaları oldu. Burada sizin aracılığınızla hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Devlet kanadında bizlere her türlü destek sağlandı. Bizler bu güzel destekleri yanımızda gördükçe, yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, komşu ülkelerimizin halkına da hizmet edebilmektir.

Hastanemiz ne kadar modern ve ferah bir ortama kavuşursa, komşu ülkelerimizin vatandaşları Van ilimize gelerek, sağlık tedavilerini yapabilecekler. Ümit ederim, Van ilimiz cazibe kenti olur ve sağlık hizmetleri bakımında en başarılı şehirler arasında ki yerini alır" diyen Özgökçe, Hastane personelinin emekleri çok olduğunu belirterek, Akdamar Hastanesinin bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.