Program kapsamında Başkale ilçesini ziyaret eden AK Parti Van Milletvekili adayları Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Abdulahat Arvas, Ebubekir Kaçmaz, Gülşen Orhan, Yılmaz Kılıç, Bilal Emre Yörük ve Malik Özbey ilçe girişinde AK Parti İlçe Başkanı Muğdat Saruhan ve partililer tarafından karşılandı.

İlk olarak İlçenin Kanaat önderlerinden İskender Ertuş’u ziyaret eden AK Parti Van Milletvekili adayları, Ertuş ile bir süre görüşerek 24 Haziran seçimlerini konuştu. Daha sonra vatandaşlarla ilçe seçim bürosunun açılış töreninde bir araya gelen adaylar, Başkale ilçesinin hak ettiği noktaya AK Parti ile geleceğini ve bu seçimde Başkale’den çok umutlu olduklarını vurguladı. Başkale halkının oynanan oyunların farkında olduğunu da belirten Milletvekili adayları, halktan destek beklediklerini ifade ettiler.

İlçe seçim bürosunun açılış kurdelesini de kesen Milletvekili adayları, gruplar halinde çarşı merkezindeki esnafları gezerek ‘hayırlı kazançlar’ dileklerinde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldı.