AK Parti büyük zarar görecek

AK Parti İlçe Kongreleri, geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Basın mensubu olarak Kongreler bitene kadar kesinlikle hiç birşey yazmama konusunda karar almıştık. Nitekim İlçe kongreleri, bitene kadar asla birşey yazmadık. Herkes buna şahittir.

İlçe kongreleri, öyle veya böyle nihayette erdi. Bunu da başta belirteyim ki, Van Bölge Koordinatörleri, AK Parti Kurucu Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a çok yanlış bilgi verdiklerinin kanısındayım.

AK Parti Van İlçe kongreleri hararetli başladı, hararetsiz bir şekilde tam bitecek derken, bir grup "sözde yeni AK Partililer"  Birilerinin talimatı ve işareti ile hareket etmelerini kesinlikle doğru bulmuyorum. İl Başkanı konuşma yaparken yeri göğü inleteceksiniz, Kentin Milletvekili konuşma yaparken protesto edeceksiniz? Bunu asla kabul etmiyoruz ve tasvipte etmiyoruz.

AK Parti içerisinden, birilerinin şuan yaptığı, kendi ayağına sıkmak ve  resmen kendi canavarını büyütmek gibi birşey.

İlin Milletvekili olan birisini sevmeyebilirsiniz ama, yüzlerce insanın içinde, bilerek ve isteyerek, ve hatta başka birinin yönlendirmesi ile protesto edilecek. Bunun neresi dava adamlığı, bunun neresi birlik ve beraberlik, bunun neresi AK Partili olmaktır.

Evet, ilk başlarda belki bu yeni grup  birilerine şirin görünebilir. Size tüm kalbimle söyleyeyim, ileriki zamanlarda bu "Grubu" besleyenler büyük bir yanılgı içerisinde olduklarını görecekler.

 Çünkü bunlar kendi canavarlarını büyütüyorlar. Bu canavar grubunun istek ve talepleri asla bitmeyecek.

Gün gelecek canavar grubun talepleri ve istekleri yerine getirilmediği zaman, dönüp kendi sahiplerini protesto edecekler. O zaman "Eyvah ne yaptık" söylemi fayda vermeyecek.  Bu gurup, zamanla ağacın içini kemiren "ağaç kurdu" gibi, AK Parti'nin de içini kemirerek büyük zarar verecekler.

Şimdiden bunun önüne geçilmesi gerekir. İl Kongresinde de böyle bir şey yaşanırsa, durum çok daha vahim olacak. Çok üzülerek belirteyim, AK Parti kurmayları, çeşitli maskelere bürünmüş kişileri bir bir yönetime yerleştirme başarısını gösterdi.  Çatlak sesler, protestolar, gruplaşmalar, yanlış kişilerin partiye dahil edilmesi, Bölge Koordinatörünün gözü önünde yapılıyorsa ve halen bölge koordinatörlerinden ses çıkmıyorsa, sizce çok düşündürücü değil mi?

Gerçek AK Partililer ise şimdilik dışarıda. Ağacın içini kemirmek işte böyle birşey. Şimdilik görüş ve düşüncelerimizi kısa tutacağız. Allah nasip ederse, İl kongresi de yapıldıktan sonra artık görüş ve düşüncelerimizi sık sık dile getirmeye çalışacağız. Suskunluğumuz kongrelerin sağlıklı bir şekilde tamamlanması içindir.